עוד מהבלוג

בריכת בטון בעיצוב מרשים ליוקרה וטוב טעם

בריכות יוקרה

מזג האוויר החם והנוח במדינת ישראל, לצד תרבות האירוח והבילוי של הישראלים, הביאו יותר ויותר בעלי בתים פרטיים לבניית בריכה…
המשך לפוסט

מתי מחליפים מים בבריכה?

מתי מחליפים מים בבריכה?

רבים מבעלי הבריכות הפרטיות והציבוריות ברחבי המדינה שואלים כל כמה זמן עליהם להחליף את המים בבריכת השחייה שלהם, לכן כדאי לדעת כי בבריכות הציבוריות המפעילים לרוב לא מחליפים את המים בכלל והם משקיעים בטיהור המים ובסינון יעיל. בקרב בעלי הבריכות הפרטיות, לרוב נהוג להחליף את המים אחת לשנה או אחת לחמש שנים. בפועל, אם שומרים על איכות המים בבריכת השחייה הפרטית ומבצעים תחזוקה שוטפת קבועה, אין צורך להחליף את המים.

חשוב לזכור כי המים בבריכת השחייה הציבורית או הפרטית עשויים להפוך תוך זמן קצר למים עכורים ולא ראויים לשחייה. כדי לשמור על בריאות המשתמשים בבריכה יש להקפיד על היגיינה, תחזוקה נכונה של המערכות, שימוש נכון בחומרי חיטוי וכדאי גם להשקיע בכיסוי איכותי לבריכה כדי למנוע חדירת עלים יבשים, אבק ומזהמים אחרים למים, כמו כן אין להשאיר מים עומדים בחצר או במרפסת..

כל כמה זמן מחליפים מים בבריכת שחייה פרטית?

חשוב לציין כי אין חוק או תקנה המחייבים להחליף את המים בבריכת השחייה הפרטית אחת לתקופה, ולמעשה כל עוד מקפידים על תחזוקה, ניקוי וחיטוי המים אין צורך להחליף את המים בכל עונה או אחת לכמה שנים.

גם אם יש ירוקת בבריכה או שהמים הפכו לעכורים, אין צורך למהר ולהחליף את המים. טיפול נכון במים ובמערכות הבריכה על ידי אנשי מקצוע מנוסים מונע את הצורך להחליף את המים, וכך חוסכים בעלויות התפעול השנתיות של הבריכה הפרטית. יחד עם זאת, בעלי בתים שהקימו בריכת שחייה מתועשת, מבטון או מפיברגלס, מחליטים לעיתים על דעת עצמם להחליף את המים בבריכה אחת לשנה. לכן, חשוב להבין שזו הוצאה מיותרת, אך לפעמים מרוקנים את הבריכה ממים, מבצעים ניקיון יסודי וממלאים מים טריים וחדשים.

מה המצבים אשר מחייבים להחליף את המים בבריכת השחייה?

בבתים פרטיים עם בריכת שחייה יש המחליפים את המים אחת לחמש שנים, אך אם מקפידים על תחזוקה אין בכך צורך.

המומחים ממליצים להחליף את המים במצבים הבאים:

• המים מזוהמים וגורמים למחלות מעיים ולבעיות בריאותיות לרוחצים.
• חוות דעת של גוף חיצוני לאחר בדיקת מזהמים במים.
• המים עכורים במשך תקופה ממושכת.
• הבריכה לא תוחזקה נכון לאורך תקופה ארוכה.
• הניסיונות לאיזון רמת ה-PH ולחיטוי המים לא צלחו והמומחה ממליץ להחליף מים בבריכה.
• הוספת חומרי חיטוי העלולים לסכן את בריאות וחיי המשתמשים.

מה לעשות כדי להימנע מהחלפת המים בבריכה?
• ניקוי יומי של הבריכה בעזרת אמצעים ומכשירים שונים.
• תחזוקה שוטפת בהתאם להנחיות, לרבות הוספת כלור וחומרי חיטוי.
• להשקיע במערכות סינון וטיהור מתקדמות.
רכישת כיסוי לבריכה למניעת חדירת מזהמים ולכלכוך.