עוד מהבלוג

בריכת בטון בעיצוב מרשים ליוקרה וטוב טעם

בריכות יוקרה

מזג האוויר החם והנוח במדינת ישראל, לצד תרבות האירוח והבילוי של הישראלים, הביאו יותר ויותר בעלי בתים פרטיים לבניית בריכה…
המשך לפוסט

משמעות PH נמוך בבריכה

אם יש לכם בריכה בביתכם, חשוב מאוד שתדעו שכדי להבטיח את איכות המים בבריכה לצורך רחצה בריאה, יש צורך לבדוק את איכות המים פעמיים בשבוע וכן לשמור על מי הבריכה נקיים. ניקוי המים יתבצע באמצעות מסננים, מכשיר ניקוי לקרקעית הבריכה וכן לדפנות של הבריכה, חומרים הרלוונטיים לחיטוי המים וכן חומרים שהופכים את המים לצלולים יותר.

רמת PH בבריכה – מה זה אומר?

בדיקת PH של בריכת שחייה היא בדיקה שמטרתה לבדוק מהי רמת החומציות של המים, כאשר הטווח המומלץ לבריכות ביתיות הוא בין 7.2 ל7.6. יותר מכך יהיה נחשב ph גבוה בבריכה ופחות מכך יחשב ph נמוך בבריכה. בהתאם לתוצאה המתקבלת מחליטים האם יש צורך להעלות את רמת ה-PH במים או להוריד אותה. רמה מאוזנת של PH חשובה מאוד וזאת בשל העובדה שהיא מעידה על כך שמי הבריכה נקיים ברמה מספקת בכדי להיכנס אליהם. מי בריכה לא מספיק נקיים או מזוהמים, יכולים לפגוע בבריאותו של האדם שנכנס לבריכה.

רמה נמוכה של PH יכולה להיווצר כתוצאה מכך שלא פעם חודרים לבריכה העומדת באוויר הפתוח חלקיקי לכלוך וזאת בשל הימצאות של כימיקלים במי הבריכה. אם ביצעתם את הבדיקה וקיבלתם תוצאה נמוכה של PH חשוב שתדעו ששהייה במים עלולה לגרום לכם לגירויים בעור ובעיניים. רמה תקינה של PH קריטית לצורך הבטחת פעילות תקינה של כימיקלים הרלוונטיים לצורך ניקוי המים. הכלור שבמים לא יבצע את תפקידו בצורה יעילה ואיכותית אם הרמה של הPH נמוכה

כיצד בודקים רמת PH?

את הבדיקה המדוברת  ניתן  לבצע באמצעות בקר אוטומטי, בדיקה ידנית עם טבליות או בדיקה ידנית עם מקלונים, כאשר הדרך הטובה ביותר לשמור על רמה תקינה של PH בבריכה היא להשתמש בבקר אוטומטי שמבצע באופן אוטומטי את הבדיקה וכך שומר על מי הבריכה מאוזנים. בהתאם לתוצאה הבקר יוסיף כימיקלים למים. ניתן  לבחור באופציה של הפעלת הבקר רק לצורך ביצוע הבדיקות כאשר במידה ויהיה חוסר בכימיקלים אתם תהיו אחראים על הוספתם.

כיצד ניתן להעלות את רמת ה-PH בבריכה?

את בדיקות רמת הPH בבריכה יש לבצע פעמיים בשבוע וכאשר מתקבל ערך נמוך חשוב מאוד לטפל בזה באופן מידי על  ידי הוספת כימיקלים שנדרשים לצורך העלאת רמת הPH של המים. כאשר מדובר על נפח מים גדול,  חשוב מאוד לתת לכימיקלים זמן להתמוסס בצורה מלאה. החומרים שיש להוסיף יהיו חומצת אש או סודיום קרבורט.

הוספת החומר צריכה להתבצע בצורה הדרגתית ואיטית ויש לוודא במקביל כי המשאבה פועלת בצורה תקינה. לאחר שמסיימים להוסיף את החומר, יש להמתין שעה לפחות ולאחר מכן לבדוק שוב את רמת הPH, אם הרמה הגיעה לערך התקין מצב המים טוב וניתן  להשתמש בבריכה, אך אם הרמה עדיין נמוכה יש צורך להוסיף עוד כמות חומר כלשהי שמטרתה להעלות את הרמה. חשוב מאוד לבצע את הבדיקה המדוברת ולא לדלג עליה שכן, ללא הבדיקה הזאת לא תהיה לכם אפשרות לוודא כי המים שבבריכה תקינים לרחצה ואתם עלולים לסכן את הבריאות שלכם ושל כל אדם אחר שיכנס לבריכה כתוצאה ממים לא תקינים לרחצה.

ראו עוד: ניקוי בריכה – עשה ואל תעשה.