בריכה בפנטהאוז

אם אתם גרים בדירת פנטהאוז, או דירה עם מרפסת גדולה, יכול מאוד להיות שהמחשבה לשדרג אותה עם בריכה עברה בראשכם. מעבר לפינוק שבבריכה בפנטהאוז, בריכה יכולה להעלות באופן ניכר את ערכו של הנכס ולהוות השקעה שתחזיר את עצמה.

ספיר בריכות שחיה מציעה ללקוחותיה מגוון רחב של בריכות שחייה מיוחדות ובהתאמה אישית, בריכות על גגות, פנטהאוזים ומרפסות: בריכות שקופות (אקריל), בריכות נירוסטה, בריכות פיברגלס מחופות פסיפס, מתועשות, בריכות נוי ועוד.

אילו סוגי בריכות מתאימות לפנטהאוז?

בבניית בריכה בפנטהאוז חשוב לקחת בחשבון 2 מרכיבים עיקריים להתאמה מקסימלית : משקל וגמישות בעיצוב (גודל / עומק) ועל כן סוגי הבריכות המתאימות ביותר לכך הן :

בריכת פיברגלס בחיפוי פסיפס – היא בריכה מפנקת המתוכננת ומיוצרת בהתאמה אישית לגודל וצורה של המרפסת / גג שלכם ומותאמת באופן מושלם, בגמר של פסיפס בכל דגם וצבע שתבחרו, הבריכה במראה יוקרתי וניתן לשלב בה בקלות פינת עיסוי, משטח רביצה, חימום וכל תוספת אפשרית.

בריכת פיברגלס היא קלת משקל באופן יחסי ומתאימה מאוד להקמה על גגות, תוספת חיזוקים הופכים את הבריכה לעמידה מאוד והיא מהירה יחסית להתקנה, תוך מס' ימים בודדים לאחר שיוצרה עבורכם.

בריכה מתועשת – בריכה מתועשת היא בריכה המוקמת בזמן קצר יחסית. דפנות הבריכה מורכבות מפאנלים תרמופלסטיים וחיפוי הבריכה הוא PVC במגוון צבעים ודוגמאות לבחירה. יתרונה הוא שהיא קלת משקל יחסי וקל להתאים אותה לגודל המרפסת/ הפנטהאוז בצורה אופטימלית.

בריכת נירוסטה – היא בריכה יוקרתית המתוכננת ומיוצרת בהתאמה אישית לגודל וצורה של המרפסת / גג שלכם ומותאמת באופן מושלם, ניתן לבצע בגמר של פסיפס או אריחים בכל דגם וצבע שתבחרו, הבריכה במראה יוקרתי וניתן לשלב בה בקלות פינת עיסוי, משטח רביצה, חימום וכל תוספת אפשרית.

בריכת נירוסטה קלת משקל ודקה וניתן להגיע למקסימום נפח של בריכה ולניצול מקסימלי לעומק וגודל, היא מתאימה מאוד להקמה על גגות/ מרפסות/ פנטהאוזים ונחשבת ליוקרתית וליקרה ביותר מבין סוגי הבריכות בגגות.

בריכת בטון – בריכת בטון היא העמידה ביותר וניתן לשלב אותה עם חיפויים שונים כגון קרמיקה, פסיפס המעניקים לה מראה יוקרתי. עם זאת היא פחות מומלצת בתור בריכה לפנטהאוז מכיוון שהיא כבדה יחסית, הבטון תופס גובה מיותר, כך שיבוא על חשבון גובה המים בתוך הבריכה ובנייתה מותנית כמובן באישור קונסטרוקטור.

בכל האופציות ניתן לשלב דופן שקופה אקרילית, כמו כן, אפשרי לשקול הוספת כיסוי לבריכה לשמירה על טמפרטורה נוחה של המים שחוממו באמצעות משאבת חום או גוף חימום מטיטניום. קיימים כיום כיסויים חשמליים, כגון כיסוי בטיחותי וכיסוי תריס ו/או כיסוי סולארי.

בריכה בפנטהאוז לדוגמה

בריכות בפנטהאוזים

פרוייקטים לדוגמה – בריכות בפנטהאוזים / גגות

מה חשוב לדעת על בטיחות בריכה לפנטהאוז?

בניית בריכה בגג חייבת לעמוד בעומס משקל לפי אישור מקדים של קונסטרוקטור, הלוקח בחשבון את התקנות הקובעות את העומס המקסימלי למ"ר, שכולל את משקל המים כאשר הבריכה מלאה ומשקל הרוחצים וכל זאת על מנת להבטיח את בטיחות הבריכה ומניעת קריסה.

בנוסף, נדרש היתר בניה מהרשות המקומית.

עניין נוסף לגבי בריכה על גג פנטהאוז הוא חדר המכונות שמכיל את כל המערכות המפעילות את הבריכה. החדר חייב להיות אטום לרעשים ולעמוד בתקנות רעש וחשמל.

ראו גם: תקנות לבניית בריכת שחייה

כמה עולה להקים בריכה בפנטהאוז?

הקמת בריכה בפנטהאוז יכולה להתחיל ממחיר של כמאה וחמישים אלף שקלים בטווח הנמוך ולהגיע למחיר של כמה מאות אלפי שקלים בטווח הגבוה, תלוי בסוג הבריכה, גודלה וכמובן באבזור שיבוצע בה.

שאלות ותשובות על בריכה בפנטהאוז

על מה חשוב להקפיד כאשר מקבלים הצעת מחיר לבריכה על גג/פנטהאוז?

כאשר אתם מבקשים הצעת מחיר לבריכת שחייה לפנטהאוז עליכם לקחת בחשבון את עלויות האבזור והתוספות כגון חימום וכיסוי.

יזמים וקבלנים רבים יעדיפו להקים בריכה כבר בזמן הבנייה, ביצוע הכנות מראש בשלב הבניה יחסכו בעתיד סיבוכים בשלב הוספת בריכה.

מה חשוב לדעת על תחזוקה וניקוי בריכה בפנטהאוז?

ההוצאה העיקרית בבריכה במרפסת פנטהאוז היא על חשמל לחימום הבריכה בחורף. תוספת של מכשיר מלח ופילטר איכותי יכולה לצמצם את התחזוקה השוטפת על ידי איש מקצוע, כמו כן, הוספת רובוט לניקוי הבריכה, ואשר עלותו משתנה בטווח התלוי בדגם המתאים לגודל וסוג הבריכה.