עוד מהבלוג

ניקוי בריכה ביתית – עשה ואל תעשה

ניקוי בריכה ביתית

ישנם מקומות בבית ובגינה שאפשר קצת להזניח מבחינת ניקיון, אך הבריכה הביתית היא לא אחת מהם.
בניגוד למחסן או לאבק שמצטבר על מזגן או עלים שמצטברים על שביל הכניסה לבית – את ניקוי הבריכה הביתית אי אפשר לזנוח מכיוון שברגע שהיא מלוכלכת לא ניתן לעשות בה שימוש. לעיתים אנשים טועים באופן בו הם מתחזקים ומנקים את הבריכה הביתית, עושים שימוש בחומרים לא נכונים או מבצעים פעולות לא מתאימות לניקוי.

אז אם אתם שואלים את עצמכם "איך אני עושה ניקוי בריכה ביתית?" ובכדי להבטיח את השימוש הנכון והשוטף בבריכה הכנו לכם מדריך עשה ואל תעשה בבריכה הביתית.

כיצד יש לנקות בריכה ביתית בצורה נכונה ויעילה?

בריכה נקיה היא בריכה שכיף לשחות בה, כדי להבטיח שימוש תדיר ושוטף מומלץ מאוד להקפיד על ניקיון הבריכה לאורך כל השנה. השקעתם לא מעט כסף בבניית הבריכה ונראה אולי שיש הרבה מה לעשות בה מבחינת ניקיון, אך למעשה מדובר על כמה פעולות פשוטות שאם מכניסים אותן לשגרת ליום יום, הן כמעט ולא מורגשות.

מים שאינ;ם מחוטאים כראוי יכולים להיות מובילים של מחלות והניקיון חשוב לשמירת בריאות המתרחצים.

ניקיון הבריכה מתחלק לשניים – הניקיון אותו נבצע ביום יום וניקיון שמתבצע אחת לתקופה על ידי חברת אחזקה.

ביום יום ובמיוחד בתקופת הקיץ יש להקפיד על ניקיון עלים ולכלוכים באמצעות רשת ניקיון לבריכות, ניקיון רצפת הבריכה תתבצע באמצעות רובוט אותו יש להפעיל לפי הצורך ויש לבדוק בתדירות שבועית את המסננים ולוודא שהם עובדים, ויש לבדוק שהסקימר נקי מלכלוכים. כמובן שיש למדוד באופן תדיר את כמות הכלור ורמת החומציות בתוך המים. כמו כן, ניקוי סביבת הבריכה היא חלק בלתי נפרד מתחזוקת הניקיון שלה ביום יום – יש לגרוף עלים ולהרחיק חול כדי למנוע מהם להיכנס למי הבריכה ורצוי לעשות זאת בתדירות גבוהה.

למי מכן שיש כיסוי, מומלץ לסגור אותו בזמן שלא שוחים בבריכה ובכך מונעים כניסת לכלוך לבריכה, מומלץ לפתוח בכל יום לשעה לפחות.
מלבד תחזוקת הניקיון היומיומית יש לבצע ניקיון לבריכה באופן מקצועי. תדירות זו צריכה להיות אחת לשבוע או שבועיים ובה יעשה ניקיון לרובוט, ניקוי יסודי למשאבה, לסל השערות וניקוי בור האיזון.

מה לא מומלץ לעשות כאשר מנקים את הבריכה הביתית?

אחת הטעויות שאנשים עושים כשהם מבצעים ניקוי בריכת שחייה הוא שימוש בחומרים שאינם מתאימים לבריכה בין אם מדובר בבריכת פיברגלס או על בריכה אחרת. כאשר הבריכה מוכנה לשימוש, ישנן הוראות מדויקות באילו חומרים יש לעשות שימוש, עבור בריאות המשתמשים, אך גם עבור התחזוקה השוטפת של הבריכה וההימנעות מפגיעה בה או במכשירים שנמצאים בתוכה.

אין לשפוך טבליות כלור או אקונומיקה לתוך הבריכה, אין להשתמש בחומרים שאינם מיועדים לשימוש בניקוי בריכה אלא אם נאמר לכם אחרת על ידי חברת האחזקה ואין לעשות שימוש בתכשירים שונים שלא מאושרים על ידי ספק הבריכה או חברת האחזקה, שכן חומרים אלה יכולים לגרום לנזק בריאותי עבור המשתמשים בבריכה, ובנוסף עלולים גם להרוס מכשירים שונים ובהם המשאבה, הרובוט והמסננים.

ראו עוד: תכנון בריכת שחייה ביתית – מדריך.

צריכים עזרה, להתייעץ? בספיר בריכות שחיה אנו כאן עבורכם.