עוד מהבלוג

מהו סקימר לבריכה ולמה הוא משמש?

בעשור האחרון יש ביקוש גבוה לבריכות ביתיות בגלל העלייה ברמת החיים והירידה במחירי הבריכות. אם בעבר רק העשירון העליון היה יכול לרכוש ולהתקין בריכת שחייה פרטית, כיום המחירים שווים לכל כיס ויש סוגים שונים של בריכות, בין אם מדובר בבריכות פיברגלס או בריכות בהתאמה אישית לכן הן הפכו לפופולריות. לאחר התקנת הבריכה בחצר הבית יש לדאוג לתחזוקה שוטפת ולניקוי פני המים מלכלוך ומעלים יבשים, וכמובן מחול ולכלוך המצטברים על דפנות וקרקעית הבריכה. יש אביזרים שונים לאחזקה נכונה של הבריכה הביתית, ובין המתקנים המומלצים לניקוי מי הבריכה ניתן למצוא סקימרים לבריכות בטון, לבריכות מתועשות ולבריכות רגילות מפלסטיק.

מה זה בדיוק סקימר לבריכה?

סקימר לבריכת שחייה הוא מכשיר ייעודי לליקוט לכלוך ועלים הצפים על פני המים בבריכה, המכשיר מתאים לכל הבריכות ובמיוחד למקומות בהם יש עצים נשירים ליד המים, יש מכשירים קבועים ומכשירים ניידים ונוחים לשימוש ולתחזוקה. את הסקימרים מתקינים בסמוך לדופן הבריכה ובגובה פני המים, ויש במתקן המיועד לבריכת בטון משאבה שתפקידה לשאוב את המים החודרים לסקימר ולסנן אותם מעלים ולכלוכים, כאשר הלכלוך והמוצקים נאספים בסל איסוף והמים הנקיים חוזרים לבריכה.

כדאי לדעת כי יש סוגים שונים של סקימרים לבריכת שחייה, יש מכשירים המתאימים לבריכות בטון לכן חשוב להכין פתחים ייעודיים בשלב יציקות הבטון ובניית שלד הבריכה. יש סקימרים המתאימים לבריכות מתועשות וסקימרים לבריכות מפיברגלס ולדגמים המתנפחים.

למעשה, הסקימר מייתר את הצורך בניקוי עלים ולכלוך הצף על פני המים באמצעות רשת ייעודית, זהו פתרון אידיאלי לבעלי בריכות בטון ובריכות מתועשות ולבריכות הניידות, ומומלץ לרכוש סקימר אם הבריכה שלכם מממוקמת בסמוך לעצים נשירים כדי לשמור על ניקיון המים והבריכה.

האם סקימר לבריכה ביתית דומה לסקימר לבריכה ציבורית?

יש סוגים שונים של סקימרים לבריכות, לכן כאשר אתם בוחרים סקימר לבריכה שלכם עליכם לבדוק האם המוצר מתאים ומיועד לסוג הבריכה. יש סקימרים המיועדים עבור בריכות בטון ויש סקימרים המיועדים לבריכות מתועשות, הסקימר לבריכת בטון דומה למוצרים המיועדים לניקוי מים בבריכות ציבוריות ואולימפיות, את הסקימר מתקינים כבר בשלב היציקות מאחר ונדרשים פתחים ייעודיים לניקוז המים ולאיסוף הלכלוך. סקימר לבריכה ביתית (בריכה עילית) הוא מתקן נייד ונוח לשימוש, יש להתקין את הסקימר על דופן הבריכה והמתקן אוסף את העלים והלכלוך הצפים על פני המים והלכלוך נאסף ברשת ייעודית. אחת לכמה ימים יש לנקות את הסקימר מהלכלוך שהצטבר ברשת האיסוף.

כמו כן, יש בשוק מגוון דגמים של סקימרים המיועדים לבריכות ביתיות זמניות כמו בריכות של אינטקס ומותגים אחרים, המוצר מתאים גם לבריכות מתנפחות בגדלים שונים. השימוש בסקימר נוח ומפחית משמעותית את הצורך לנקות את המים באמצעות רשת ייעודית, פילטרים ומשאבות. הסקימר לבריכה ביתית עשוי מפלסטיק קשיח וקל להתקין ולפרק אותו, עם זאת רוב הדגמים מיועדים לשימוש בבריכות עיליות בהן יש משאבת חול או פילטר נייר.

סקימר לבריכות בטון נראה כמו פתח יניקה בדופן הבריכה, הא מותקן בגובה פני המים ופועל באופן אוטומטי. הסקימר מבטיח מים נקיים מעלים ולכלוכים צפים, ויש לבצע את ההתקנה על ידי אנשי מקצוע מיומנים. את הסקימר לבריכה ביתית רגילה ניתן להתקין לבד ואין צורך בטכנאי, עם זאת יש להקפיד על פירוק הסקימר וניקיון הלכלוך כדי להבטיח מים נקיים וצלולים.

מומלץ לרכוש סקימרים רק מחברה מובילה ואמינה המשווקת ומתקינה בריכות שחייה, ציוד עזר ואביזרים לבריכות ולמערכות ספא. התאמה מדויקת בין הסקימר לבריכה מבטיחה לכם רחצה נעימה ובטוחה במים נקיים ופחות מאמץ באחזקה השוטפת של הבריכה הביתית.