עוד מהבלוג

משאבה טבולה לבריכה

משאבה טבולה היא למעשה מכשיר ייעודי שמטרתו לשאוב נוזלים או שפכים, המשאבה מתאימה למגוון רחב של יישומים, ומעבר לפינוי שפכים…
המשך לפוסט

איטום בריכות

האביב הגיע, הקיץ בפתח, ועימם עונת הרחצה. זו העונה שאנחנו מחכים לה כל השנה! בריכות שחייה נפתחות בהמוניהן לאחר חורף…
המשך לפוסט

בריכה עילית

בריכה עילית
בריכה עילית
בריכה עילית

בית עם בריכה הפך לאחד החלומות הנפוצים ביותר, עם הפתרונות כיום כל אחד ואחת יכולים להקים בריכה פרטית במחיר משתלם. לאלו שמחפשים פתרונות לבריכות עיליות בחצר או במרפסות וגגות הפתרון הוא בריכה עילית, כזו שאינה בנויה בתוך הקרקע, היא מגיעה בשלל אפשרויות של הרכבה או בניה ויש לה יתרונות על פני הבריכות הקבועות. מהי הבריכה העילית וכיצד ניתן לבנות אותה? המדריך הזה עבורך.

מהי בריכה עילית?

בריכה עילית היא שם כולל לבריכות אותן ניתן להניח מעל פני הקרקע ולא בתוכה, דבר שחוסך את הצורך לבצע חפירה בקרקע ומוזיל את העלויות. מדובר על בריכות גדולות ומשפחתיות לכל דבר, אותן ניתן להתקין במגוון דרכים שיסייעו להשיג את המראה של הבריכה התעשייתית או בריכת הבטון. היתרון המשמעותי של הבריכה העילית הוא החיסכון בזמן לעיתים בכסף. ניתן להקים את הבריכה במהירות יחסית, במגוון רחב של אפשרויות, כגון : פיברגלס, מתועשת, בטון או נירוסטה בהתאמה לכל גינה, גג או מרפסת בכפוף לאישור קונסטרוקטור ותוך שימוש בחומרים הניתנים לפירוק במקרה של מעבר דירה.

אילו אפשרויות חיפוי קיימות לבריכה עילית?

ישנן כמה וכמה אפשרויות לחיפוי בריכה עילית, כאשר אחת הפופולאריות ביניהן היא בריכה שסביבה יש דק, מתקבל מראה יוקרתי במיוחד בעלויות נמוכות והיא נוחה לאירוח, לילדים ולחברים. כמן כן, ניתן לחפות באריחי פורצלן או כל סוג חיפוי אחר בהתאם לעיצוב וסגנון הבית והחצר. סוג הבריכה משתנה ויכול להיות כאמור בריכת פיברגלס, מתועשת, בטון או נירוסטה, שניתן לממש כיום במגוון רחב של גדלים. עמידות הבריכה לאורך השנים תקבע כבר בשלבים הראשוניים של התכנון, ולכן חובה להיות מלווים על ידי אנשי מקצוע שילוו ויבצעו את התקנה. בריכות הפיברגלס או הנירוסטה עמידות לאורך שנים וניתן להזמין אותן בגדלים שונים, הן מגיעות כיציקה אחת ויש לדאוג לשנע אותן בהובלה והנפה אך היתרונות שלהן מבחינת עמידות הופכים את ההובלה למשתלמת.

אילו אישורים צריך לבניית בריכה עילית?

מי שמעוניין לבנות בריכת שחייה בביתו הפרטי צריך להיות מודע לחוקי התכנון והבנייה בנושא. בכל מקרה בו מעוניינים לבנות בריכה יש צורך בהיתר בנייה שכן מדובר בעבודת בנייה לכל דבר. הרעיון מאחורי הצורך באישורי בנייה מתייחס לתקנות שונות הקשורות לדיפון וחפירה ולבניית מבנה קבע, שכל אלו כאמור מחויבים לעבור אישורים ייחודיים על פי חוקי התכנון והבנייה. וכיום כל סוגי הבריכות מחויבים בהיתר בנייה עפ"י דרישות הוועדה המקומית. **המידע נכון ליום כתיבתו ויש להתעדכן מעת לעת לגבי תקנים ואישורים רלוונטיים מול הרשויות.