עוד מהבלוג

סוגי בריכות שחייה ביתיות

סוגי בריכות שחייה ביתיות

בריכה בחצר הבית היא סמל סטטוס לאיכות חיים. במיוחד כשמדובר על משפחות עם ילדים צעירים ומשפחות שאוהבות לארח, הבריכה הביתית מהווה מוקד פעילות לאורך רוב ימות השנה.

אחד השינויים המשמעותיים שניתן לראות הוא של מגמה הולכת וגוברת בבניית בריכות שחייה ביתיות.
מתוך מגוון של סוגי בריכות שחייה ביתיות ניתן למצוא מענה לכל צורך, אילו סוגי בריכות שחייה ישנם וכיצד בוחרים מהם את הבריכה המדויקת לבית? הכנו לכם מדריך מפורט שיסייע לבצע את הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

סוגי בריכות שחייה ביתיות

ישנם כמה סוגים של בריכות שחייה ביתיות מהן ניתן לבחור:

בריכת בטון – בריכת בטון נחשבת כיום לבריכה הטובה ביותר, לאור העובדה שמדובר על בריכות חזקות מאוד, עמידות מאוד ובד בבד הן מעניקות תחושה של ערך ויוקרה וההשקעה משתלמת שכן מדובר על בריכה איכותית מאוד שיכולה להחזיק מעמד שנים רבות בצורה הטובה ביותר. קיימת אפשרות לבחירה בין 2 סוגי בריכות בטון: גלישה / סקימרים – והן יכולות להיות מעוצבות במגוון סגנונות עיצוב שונים, בכל גודל וצורה התואמים לצרכים שלכם מה שמאפשר התאמה לתקציב העומד על הפרק, אפשרויות הגימור נעות בין חיפוי באריחי קרמיקה, פסיפס או PVC שיעניקו לבריכה מראה יוקרתי.

הבריכה קלאסית ונחשבת לבריכה האיכותית ביותר בין סוגי הבריכות הביתיות. כדי לבנות אותה יש צורך לחפור בור באדמה במידות הבריכה, ליצוק אליו בטון ולבצע חיפוי. במקביל יש צורך לבנות את חדר המכונות ולדאוג להנחת הצנרת והאבזור הכולל.

כדאי לדעת כי הבריכה דורשת היתר בנייה, לכן ההקמה שלה יכולה לארוך כמה חודשים, והיא נחשבת ליקרה יחסית לבריכות אחרות.
בריכה מתועשת – בריכה מתועשת הינה בריכת סקימרים, מדובר בבריכות בעמידות גבוהה לאורך שנים ואשר מוקמות במהירות.
בריכה מתועשת ניתן להתאים ולהתקין במידות גודל ועומק בצורה אופטימלית לשטח של החצר. ניתן לבחור ממגוון רחב של דוגמאות ציפוי PVC איכותי, ברמת גימור גבוהה שיותאמו לעיצוב הבית. תהליך ההתקנה כולל חפירה להטמנת הבריכה, התקנת וקיבוע הפנלים התרמופלסטיים המשמשים כדפנות בריכת השחייה באמצעות יציקת בטון היקפית, יציקת רצפת הבריכה והתקנת כל האביזרים הנדרשים. התקנת ציפוי PVC במידות מותאמות לבריכה, אשר מקנה לבריכה את הנראות הסופית שלה והוא מתאפשר במגוון הדפסים המדמים קרמיקה או פסיפסים בהתאמה אישית.

קרא כאן: בריכת בטון

בריכת פיברגלסבריכות פיברגלס הינן בריכות תבנית יצוקה מראש במידות שונות ומגוון צבעים, תוך התאמה לצרכי הלקוח ועם עמידות לשנים. בריכות הפיברגלס מגיעות עם משטח רצפה מונע החלקה, אבזור שלם שכולל בין היתר תאורת LED וכן ניתן לשלב מיטת עיסוי ו/או ג'קוזי כחלק אינטגראלי מהבריכה.

בריכות פיברגלס ידועות כבריכות עמידות לאורך שנים ובמהלך הבניה משולבים חיזוקים על מנת להבטיח את עמידותה לאורך שנים, עלות של בריכת פיברגלס נמוכה משמעותית מעלות הקמת בריכת שחייה מבטון או מתועשת. היתרון העיקרי טמון במהירות התקנתה של בריכת פיברגלס תוך מס' ימים מרגע תחילת ביצוע העבודה.

בריכה עילית – זוהי בריכה אותה מתקינים מעל הקרקע או באופן חלקי מעל הקרקע. הבריכות יכולות להגיע בגדלים ובצורות משתנות, וניתן לבחור במגוון רחב של חיפוי חיצוני לבריכה לדוגמא חיפוי עץ. הרכבת בריכה מסוג זה מהירה מאוד וניתן לממש בתוך מספר ימים. הבריכות מגיעות במידות שנבחרות מראש והעלות משתנה בהתאם לגודל הבריכה.

כיצד נחליט איזה סוג של בריכה ביתית לבנות בחצר הבית?

ראשית, כדאי לדעת כי רוב הבריכות שניתן להקים היום בבתים פרטיים, במרפסות וגגות מחייבות את אישור הרשות המקומית ולעיתים אף נדרש לקבל את אישור הוועדה המחוזית, כאשר ההתייחסות בבחירה תהיה לשלושה פרמטרים עיקריים: סוג הבריכה, גודלה ומיקומה בחצר. לבריכות יש השפעה גם על הבית, לכן יש לקחת אותה בחשבון בתכנון נוף הגינה ושילובה מכל הפרמטרים באופן מדויק.

כדאי להכיר את התקציבים השונים לכל בניית בריכה ולקחת בחשבון נושאי תחזוקה שוטפת לאורך השנים, כמו גם הצורך למלא את הבריכה במים, תוך חישוב הגודל שלה כפרמטר שיש לו השפעה כספית על הבחירה. יש לבחור בריכה בעומק המתאים לכל השוחים בבית ולתת דגש לנושא האיכות והבטיחות על מנת להבטיח הנאה מהבריכה לשנים ארוכות ושקט נפשי.