עוד מהבלוג

בריכת בטון בעיצוב מרשים ליוקרה וטוב טעם

בריכות יוקרה

מזג האוויר החם והנוח במדינת ישראל, לצד תרבות האירוח והבילוי של הישראלים, הביאו יותר ויותר בעלי בתים פרטיים לבניית בריכה…
המשך לפוסט

מהי בריכת סקימרים?

בריכה, היא דבר כל כך מפנק ובריא, לאורך השנה. כשחושבים בריכה, חושבים נופש, ספורט, מרחב נשימה. בין אם מדובר בבריכה ביתית, פרטית או ציבורית, בריכה היא סמל של יוקרה, בריאות וחופש. במיוחד בקיץ החם והמדברי של המדינה שלנו. ככל שהבריכה מושקעת יותר, היא תהיה מפנקת יותר, וחשוב מכך, היא תאריך ימים ותדרוש פחות תיקונים. זוהי הסיבה שאנו ממליצים על בריכת סקימרים. במאמר זה, תקבלו פרטים מלאים על יתרונותיה וייחודיותה של בריכת סקימרים.

סביר להניח ש/רובנו לא נדע מהו סקימר לבריכה אלא אם אנחנו חזק בעסקי בניית בריכות. כדאי להכיר, האלמנט הזה ישדרג באופן ניכר כל בריכה, ויתחזק אותה לאורך זמן. סקימר הוא למעשה מכשיר ייחודי שהוא כמו מסננת מאוד חדשנית. מטרתו היא לסנן ולנקות את הבריכה מלכלוך, ובמיוחד מעלים, נשירת זרדים ופסולת מעצים הנושרת לתוך הבריכה. לצד זאת, הוא מסנן סוגי לכלוך נוספים. ישנם סקימרים ניידים או סקימרים קבועים. בריכת סקימרים היא למעשה בריכה שבה מותקנים באופן קבוע סקימרים במקומות ייעודיים ואסטרטגיים, כך שהעלים ינוקו במהרה. לרוב בריכות סקימרים יהיו בריכות בטון או בריכות פיברגלס חיצוניות, בין אם פרטיות או ציבוריות. הסיבה לכך, היא סמיכות הבריכה למקור עצים, שלרוב נשתלים בסביבות הבריכה למטרות צל. הדבר נפוץ במיוחד בבריכות ציבוריות גדולות.

 בריכות עם סקימרים ויתרונותיהן

בריכות סקימרים אם כן, יאופיינו לרוב כבריכות חיצוניות אולם אין בכך הכרח. מה שכן, מדובר על בריכות בטון מוצקות, אשר נוטות להתמלא בפסולת, עלים וזרדים. הסקימר משמש כמכשיר יעיל מאוד ומהיר מאוד לניקוי הבריכה, והישארות שלה נקייה לאורך זמן. באופן זה עולה איכות השחייה, עולה איכות המים וצלילותם, וכך חווית השחיה נעשית טובה יותר. ישנו היבט חשוב נוסף, כשהבריכה נשארת נקייה לאורך זמן, במיוחד מעלים, כך גם תחזוקתה פוחתת לאורך זמן. עלים שמצטברים בבריכה, או כל פסולת אחרת, עד מהרה סותמים את המשאבות ואת המסננים, יוצרים לכלוך ומעכירים את המים. משאבה איכותית ויעילה כמו סקימר, תייעל את תחזוקת בריכה לאורך זמן ארוך, וכמובן את השחייה בה. צלילות המים גם היא משמעותית בחיסכון המים בבריכה, שימוש בפחות כלור וחומרים מזיקים נוספים.

 ההבדל בין בריכת סקימרים לסוגי בריכה נוספים

בריכת סקימרים הינה ייחודית בסינון המים והלכלוך ושמירה על ניקיון ותחזוקת הבריכה לאורך זמן. הסקימר יכול להתאים לכל סוג של בריכת שחייה, אולם סוג הסינון שלו ייחודי והוא פועל בצורה אחרת מבריכת גלישה לדוגמה. בעוד בבריכת גלישה ישנה תעלה היקפית שמטרתה לפנות את המים מהבריכה ועימם את הפסולת, בריכת סקימרים תעשה זאת ללא פגיעה במפלס המים ועם פליטת מים נקיים. ההבדל הוא, אם כן, בסוגי המשאבות ואופן סינון המים. סקימר נחשב כיום למשאבה האיכותית והיעילה ביותר.

התקנת בריכת סקימרים בבית פרטי

על אף שהדגשנו את יתרונות הסקימרים עבור בריכה חיצונית, מובן שהם מתאימים גם לבריכה פרטית, כאמור לעיל, כיוון שבריכות פרטיות הינן פתוחות לרוב וקטנות יחסית, ולכן בהשקעה מינימלית תוכלו לקבל תמורה מירבית. אם הבריכה היא בתהליך בניה, חשוב להתייעץ עם צוות הבניה כך שיותיר מקום להתקנת הסקימרים בדפנות הבריכה, לשם קיבועם כמסננים בבריכה, וקביעת מקום אסטרטגי עבורם. אם מדובר בבריכה פנויה, ניתן לקבע אותם באמצעות שיפוץ קל, ולעיתים גם באמצעות קיבוע פנימי. ישנם גם סקימרים ניידים שניתן להתקין בתוך הבריכה. גם החומר שממנו עשויה הבריכה משנה עבור ההתקנה, ולשם התקנה מיטבית בבריכה פרטית התייעצו עם איש מקצוע.