עוד מהבלוג

כל הדרכים לחימום בריכת שחייה

מתכננים לבנות בריכה בחצר הבית ומחפשים פתרון יעיל וזול לחימום המים? האם רכשתם בריכה ביתית ואתם מעוניינים לנצל אותה כל השנה? כדי ליהנות מהבריכה הפרטית בחצר הבית עליכם לדאוג לפתרון יעיל ואיכותי לחימום הבריכה, יש מספר דרכים לחימום בריכות ביתיות, למשל משאבות חום, כיסוי וחימום סולארי, גופי חימום ייעודיים מטיטניום וכדומה. כדי לבחור בפתרון המקצועי, היעיל והמתאים ביותר לחימום הבריכה שלכם כדאי לפנות לחברה מובילה בתחום הבריכות ומערכת הספא. חברה מקצועית מספקת מספר אמצעים ופתרונות לחימום כל סוגי הבריכות, לרבות בריכות בטון, פיברגלס או מתועשות, יש גם פתרונות לחימום בריכות אינטקס באמצעות גופי חימום.

חימום הבריכה באמצעות משאבת חום

משאבות חום לבריכה נחשבות לפתרון האיכותי והיעיל ביותר לחימום בריכות שחייה, המשאבה מספקת את פתרון החימום הזול והמשתלם ביותר, אך יש להשקיע בדגם איכותי ומחירי המשאבות אינם זולים. משאבות חום מחממות היטב את המים, שומרות על טמפרטורה יחסית אחידה, וכך ניתן להשתמש בבריכה הביתית כל ימות השנה, גם בימים הקרים והחורפיים. משאבות חום פועלות בצורה דומה למזגנים, אין צורך בתחזוקה מיוחדת והן מנצלות את הטמפרטורה בחוץ לצורך חימום המים, לכן הן יעילות מבחינה אנרגטית ומבטיחות חיסכון בהוצאות החשמל שלכם. מומלץ לרכוש משאבת חום ממותג מוכר ואמין, בהתאם למאפייני הבריכה והאזור הגיאוגרפי בו אתם חיים.

חימום סולארי

ישראל היא מדינה שטופת שמש לכן כדאי לנצל את קרני השמש לצורך חימום הבריכה הביתית שלכם. ניתן לרכוש כיסוי סולארי לבריכה וכך נהנים משני פתרונות במוצר אחד – גם כיסוי בטיחותי המונע מילדים להיכנס למים ללא השגחת מבוגר וגם פתרון חסכוני ויעיל לחימום המים. כמו כן, ניתן לרכוש מערכת של חימום סולארי בשביל בריכות שחייה ביתיות, את הפנלים מתקינים בדרך כלל על גג המבנה, על גגון החניה או בשטח פנוי בחצר. מערכת ייעודית מבטיחה נצילות אנרגטית גבוהה וחימום יעיל ואפקטיבי של המים, אך כמובן שתלויים במזג האוויר, לכן יש מספר ימים בשנה בהם החימום הסולארי לא יספיק, אך זו השקעה חד פעמית כיוון שאין הוצאות נלוות.

גופי חימום מטיטניום

אם יש לכם בריכת שחייה יחסית קטנה, לרבות בריכות מתנפחות או בריכת אינטקס עם שלד מתכת, באפשרותכם להזמין גוף חימום ייעודי מטיטניום. ההתקן מחמם את המים באמצעות מגע, יש לטבול את גוף החימום העמיד בפני מים בתוך הבריכה. חשוב לזכור כי גוף חימום פועל בדיוק כמו תנור חשמלי, לכן הוצאות החשמל שלכן צפויות להתייקר באופן משמעותי, בהתאם למשך החימום, גודל הבריכה ונפח המים שיש לחמם, ועל פי הטמפרטורה שאתם מעוניינים להשיג. לסיכום, יש 3 פתרונות עיקריים לחימום בריכות ביתיות, מומלץ לפנות לחברה מקצועית המתמחה בבריכות ובמערכת ספא כדי לבחור בפתרון היעיל והמתאים ביותר עבורכם. עליכם להתייחס לעלות המוצר והתקנתו, לנצילות האנרגטית, לעלויות החימום ולתחזוקה.