עוד מהבלוג

חשיבותו של רישיון קבלן לבניית בריכה

רישיון קבלן לבניית בריכה

בשנים האחרונות גוברת הפופולריות של הבריכות הביתיות, ורבים מהישראלים חולמים על הרגע שבו תהיה להם בריכה ביתית – בין אם זה בריכת פיבגרלס, בריכת בטון או בריכה מתועשת. כאשר מקבלים החלטה לבנות בריכה בחצר הבית חשוב לבחור חברה מקצועית המציעה שירות תכנון ובנייה של בריכות ביתיות באמצעות קבלן בעל רישיון מתאים לבנייה בריכות שחייה.

הבריכה הביתית הפכה לסמל סטטוס לכל דבר ועניין, היא מאפשרת לדיירים ליהנות מאטרקציה מלהיבה בחצר הבית ולעבור את חודשי הקיץ החמים בהנאה. יחד עם זאת, התכנון והבנייה של הבריכה הביתית דורשים ידע, ניסיון, הכרות עם חוקי התכנון והבנייה ונדרש ידע מעמיק בתכנון המערכות והתשתיות הנכונות בהתאם לסוג הבריכה אותה בונים. לכן, מומלץ לוודא כי הקמת הבריכה נעשית על ידי קבלן מקצועי ובעל סיווג מתאים, וכמובן שיש לקבל היתר בנייה ואישורים מוועדת התכנון והבנייה ברשות המקומית.

היתרונות בהעסקת קבלן מורשה לבניית בריכה

בתקנות רישום קבלנים לעבודות הנדסה ובנייה נקבעו ענפים שונים הקשורים לתחום הבנייה ולעבודות שיפוצים. הסיווגים נקבעו לפי ענפים ראשיים ומשניים ויש גם קבוצות סיווג לתחומים שונים, ואחד מהסיווגים הוא קבלן לעבודות הנדסה בנאיות בתחום של בריכות מים, כלומר סיווג לפי ענף 193 – קבוצת סיווג ג'.

היתרונות המרכזיים בהעסקת קבלן מורשה לבניית בריכות שחייה

הקמת בריכה ביתית בטוחה ועמידה: ראוי לציין כי בריכת שחייה היא מבנה מורכב יחסית הדורש ידע מקצועי ומיומנויות ייחודיות לתכנון התשתיות לבריכה. לכן מומלץ לתכנן ולבנות את הבריכה הביתית רק על ידי קבלן בעל רישיון בסיווג מתאים וכך מבטיחים כי העבודות לבניית הבריכה הביתית יתבצעו בהתאם לתקנים המחייבים ועל פי התקנות המקומיות של הרשות שבשטחה מתגוררים.

בניית בריכה על פי החוקים והתקנות: קבלן בסיווג לבניית בריכות מים מכיר את החוקים והתקנות ומבצע את עבודתו בהתאם לתקנות הלאומיות והמקומיות. אם מתכננים ומקימים בריכה ללא קבלן בעל סיווג מתאים עלולים לסבול מבריכה בעייתית וחמור מכך זו עבירה העשויה להביא להליך משפטי ממושך ולבעיות רגולטוריות משמעותיות בעתיד. חשוב לבנות בריכה תקנית לכן העסקת הקבלן המורשה היא קריטית להצלחת הפרויקט ולבניית בריכה עמידה ובטוחה לכל המשתמשים, ואין לשכוח כי ילדים קטנים צפויים לבלות בבריכה הביתית לכן אין לקחת סיכונים מיותרים. אם בונים את הבריכה בחצר הבית שלא על ידי קבלן מורשה חשופים לקנסות כבדים, לעצירה של העבודות ולנזק כספי עצום.

איכות הבנייה: כאשר קבלן מורשה לביצוע בריכות בונה את הבריכה הביתית הוא חייב לפעול על פי תקנות התכנון והבנייה והוא אחראי על איכות הבנייה ועמידותה של הבריכה. לאור מגוון האפשרויות של סוגי בריכות ביתיות, חשוב שהקבלן יהיה איש מקצוע מנוסה ויעיל, ותפקידו לבנות בריכת שחייה מחומרים איכותיים עם תשתיות מתאימות.

ניהול מקצועי ועמידה בלו"ז: קבלן מורשה לבניית בריכות יודע כיצד לנהל את הפרויקט בצורה מקצועית ומאורגנת החל משלבי התכנון, הבנייה, פינוי הפסולת והפינישים האחרונים והוא עומד בלוח הזמנים שנקבע מראש.

מה ההשלכות של בנייה ללא קבלן מורשה?

• איכות הבנייה עשויה להיות ירודה ולא בהתאם לתקנות.
• הבריכה עשויה להיות מסוכנת ולא בטיחותית למשתמשים.
• עבירה על החוק על כל המשתמע מכך.
• לא ניתן יהיה לקבל היתר לבניית בריכה ללא ליווי קבלן מורשה

הקמת בריכת שחייה היא פרויקט הנדסי מורכב, זהו פרויקט הדורש תכנון ובניית קונסטרוקציות חזקות והתאמת הבריכה והתשתיות לכל הדרישות הקבועות בחוק התכנון והבנייה חלק כ"א.

לסיכום, אם אתם מחפשים קבלן מקצועי לצורך בניית בריכה ביתית הנכם מוזמנים לפנות לחברת ספיר בריכות. החברה בעלת רישיון בתוקף, מספר 38829 בפנקס הקבלנים והיא מתחייבת לעבודה מקצועית וללא דופי, ולבניית בריכות שחייה בהתאמה אישית ועל פי החוקים והתקנות.

ספיר בריכות שחייה – קבלן בריכות מורשה

רישיון קבלן בריכות ספיר בריכות שחייה