עוד מהבלוג

בניית בריכת שחייה בבית פרטי – הכל על בניית בריכות

עם העלייה ברמת החיים בישראל, ועלייה כזאת ניכרת בכל פרמטר אפשרי לרבות התל"ג לנפש, אפשר לזהות גם עלייה בסממנים של מותרות ואחד הבולטים שבהם הוא בניית בריכה בבית פרטי. יחד עם זאת, בכדי שתוכלו באמת ליהנות מהבריכה שלכם חשוב מאוד שהבריכה תהיה בגודל המתאים ובתצורה המתאימה בהתאם לשטח העומד לטובת הבריכה. חשוב שהבריכה תיחפר לעומק המקסימלי האפשרי ולא פחות חשוב שרמת הביצוע תהיה לא פחות ממושלמת.

מה דורש התהליך של בניית בריכה בבית פרטי?

אז אתם בונים בית פרטי ואתם רוצים לשלב בבית גם בריכת שחייה פרטית. לצורך כך יהיה עליכם לגייס קבלן ייעודי שמתמחה בעבודה של בניית בריכות, קבלן עפר שיבצע את עבודות העפר, מודד מוסמך שיבצע את המדידות הנדרשות על פי חוק ועוד שורה של אנשי מקצוע שצריכים להיות מעורבים בתהליך ברמה כזאת או אחרת. בנוסף לגורמים המקצועיים שיהיה עליכם לגייס, ישנם גם תהליכים רגולטוריים שיהיה עליכם להשלים ובכלל זה הוצאת היתר בנייה. בריכה פרטית היא מבנה הממוקם במרחב החיצוני של המבנה ועל כן הוא מחויב בהוצאת היתר בניה. תהליך הגשת בקשה להיתר בנייה מתבצע מול הוועדה המקומית לתכנון ובנייה והוא יכול להימשך מספר חודשים. גם בנושא הזה יהיה עליכם לטפל וגם בנושא הזה ייתכן ותזדקקו לאיש מקצוע על מנת שיטפל בהוצאת ההיתר.

הפתרון – קבלן מפתח

אחרי שאמרנו את זה, בניית בריכה בבית פרטית היא רק משימה אחת מתוך שורה של משימות שעליכם להשלים במסגרת התהליך של בניית בית פרטי. כמי שאין להם ידע מקצועי בענף הבניין ואין להם היכרות עם הגופים ואנשי המקצוע הפעילים בתחום זה, יהיה לכם קשה מאוד להשלים את המשימות הללו לבדכם, לתאם בין אנשי המקצוע ולבצע את כל הפעולות ההיקפיות הנדרשות על מנת להשלים את תהליך הבנייה, שבתוכו בניית בריכה היא רק משימה אחת בודדת. הפתרון עבורכם מגיע בדמותו של קבלן מפתח. קבלן מפתח הוא למעשה קבלן שלוקח אחריות על הפרויקט כולו ומנהל אותו על כל מרכיביו ועל כל היבטיו. קבלן מפתח מלווה אתכם משלב התכנון והעבודה מול האדריכל, דרך שלב הוצאת היתרי הבנייה, דרך גיוס כל קבלני המשנה ואנשי המקצוע הנדרשים להשלמת משימות הבנייה וכלה בביצוע הגמר בתהליך הבנייה והשלמת תהליכים רגולטוריים מחייבים בסיום בנייה ולבסוף מסירת המפתח לצורך אכלוס.

האופן בו תנהלו את התהליך של בניית בריכה בבית פרטי ישפיע גם על תרומת הבריכה לעיצוב המרחב החיצוני של הבית, גם למידת ההנאה שתוכלו להפיק מהבריכה וגם לאיכות הבנייה שלה. כשהשאיפה היא להגיע לתוצאות הטובות ביותר ובמיוחד כשאין לכם את הכלים המקצועיים הנדרשים לשם כך, קבלן מפתח הוא הגורם המקצועי המתאים לכם ביותר והוא הגורם שיכול להבטיח לכם את הסבירות הגבוהה ביותר להצלחה.