עוד מהבלוג

בריכה הידרואלית

בריכה הידראולית

אם אתם מעוניינים ליהנות מבריכה ביתית מתקדמת ואיכותית, כדאי שתשקלו לבנות בריכה הידראולית. מדובר על בריכת שחייה בעלת רצפה מתרוממת.…
המשך לפוסט

חישוב קוב מים למילוי בריכת שחייה

אם יש  לכם בריכה פרטית, בין אם בריכה מבטון ובין אם זמנית, אחד הדברים החשובים שיש לברר הוא כמה קוב מים עליכם למלא בבריכת השחייה. חישוב הנפח של הבריכה יהיה הרבה יותר משמעותי מחישוב הקיבולת. הוא חיוני עבור קביעת מספר האנשים שיכולים להיכנס לבריכה בכל זמן נתון. בריכות השחייה מגיעות לרוב בשתי צורות עיקריות: עיגול וריבוע ובהתאם לכך צריך לחשוב את קוב  המים הנדרש עבור הבריכה.

מהו קוב מים בליטרים?

קוב הוא מושג אשר נעשה בו שימוש בענפי הבנייה למיניהם. קוב הוא מטר מעורב בודד כאשר קוב אחד יהיה שווה ל-1000 ליטר מים. כאשר מדובר על חישוב נפח בריכה, מרובעת או מלבנית, ייעשה חישוב באורך, רוחב ובעומק במטרים, כאשר התוצאה תהיה למעשה הקוב ואת הקוב יהיה צריך להכפיל ב-1000 כדי לדעת כמה ליטרים מידה יוצאת. כלומר, בין אם מדובר על בריכה חפורה ובין אם מדובר על בריכה זמנית, חישוב הקוב לא יהיה אחיד והוא תדרוש כמות של מים בהתאם לחישוב הנפח שלה, מחשבון קוב מים יהיה: רוחב, כפול אורך כפול עומק.

במקרה של חישוב נפח של בריכה מרובעת יהיה צורך להכפיל את רוחב הבריכה באורך הבריכה ואז בעומק הבריכה בהתאם למטרים.

כמה קוב מים צורכת הבריכה הביתית שלכם?

מה שמשנה בסופו של דבר הוא גובה המים בבריכה ולא הקיבולת המקסימלית של הבריכה. תמיד ניתן לשחק עם גובה המים בצורה שבה עומק המים יהיה קטן יותר ובהתאם לכך גם כמות המים בבריכה. כל שיהיה עליכם לעשות זה למדוד את עומק המים מחדש ולהכניס אותו לחישובים אשר הצגנו לעיל. כמות קוב המים או נפח המים בבריכה במילים אחרות, משפיע על מערכת הניקיון וסינון המים ועל כן, ככל שכמות המים בבריכה תהיה קטנה יותר כך תהיה אפשרות להתקין מערכת סינון קטנה יותר שצורכת פחות אנרגיה.

כמה זה קוב?

קוב 1 שווה ל-1,000 ליטר מים.

מה מחיר קוב מים נכון להיום?

אם אתם חוששים לתשלום חשבון המים שלכם ותוהים כמה יעלה לכם למלא את הבריכה שלכם ובמידת הצורך גם להחליף את המים, חשוב שתדעו כי נכון לחודש דצמבר בשנת 2021, תעריף המכסה הגבוהה יהיה 13.5 שקלים לקוב אחד של מים כולל מע"מ.

כיצד ניתן לחסוך במים בעונת הרחצה בבריכה?

מכיוון שמילוי בריכת שחייה במים, בייחוד אם היא גדולה הוא לא דבר זול שכן, ככל שנפח הבריכה יהיה גדול יותר כך היא תדרוש כמות משמעותית יותר של מים, חשוב מאוד לאורך עונת הרחצה לבצע את כל הפעולות שיאפשרו למי הבריכה להיות תקינים וטובים  לשחייה לאורך כל העונה. כלומר, המטרה היא שלא תדרשו להחליף את המים כלל במהלך עונת הרחצה. כיצד תעשו את זה? הנה כמה טיפים יעילים:

ראשית כל, רכשו את כל הציוד הרלוונטי לצורך ניקוי וסינון מי הבריכה והתאימו את הציוד לגודל הבריכה. הציוד העיקרי בבריכה ביתית גדולה יחסית יהיה המשאבה לבריכה ומערכת הניקיון. מדובר על שני מכשירים שונים אשר ממלאים צרכים שונים והמטרה שלהם היא למנוע התפתחות של חיידקים, פטריות ועוד במים עומדים. מטרה שניה היא לנקות את המים. יש לציין כי לעיתים יהיה צורך במכשור נוסף לצורך ניקיון  וחשוב מאוד לרכוש אותו, בהתאם לבריכה (בריכות מסוג פיברגלס או מסוגים שונים).

כמובן שהמכשור הנרכש עבור הבריכה חייב להיות איכותי על מנת שהוא יבצע את עבודתו בצורה הטובה ביותר.

מלבד זאת, חשוב מאוד לדאוג לכיסוי איכותי של הבריכה אשר ימנע התאדות של המים וזאת כדי לשמור על הכמות הרלוונטית של המים בבריכה שלכם.

חשוב מאוד לדאוג לניקוי תכוף של מי הבריכה וזאת על מנת שלא יצברו לכלוך ולא יהיו רלוונטיים לטבילה בהם. כמו כן, חשוב לדאוג לרכוש את כל החומרים הרלוונטיים לניקוי מי הבריכה כגון: כלור בכמות המתאימה ועוד.

ראו עוד: מתי מחליפים מים בבריכה.