עוד מהבלוג

בעיות שכיחות בג'קוזי וכיצד לפתור אותן

חוויית הרחצה והשכשוך במי הג'קוזי מבטיחה לכם הנאה רבה ויש גם יתרונות בריאותיים. עם זאת, הג'קוזי כמו כל מערכת ספא ומוצר חשמלי אחר עלול להתקלקל. יש בעיות שכיחות יחסית המחייבות פתרון מקצועי, לרוב על ידי טכנאי מוסמך מהחברה ממנה רכשתם את המוצר.

חשוב לציין כי יש תקלות פשוטות יחסית שאינן מחייבות תיקון יקר והוצאה גבוהה עבורכם, לכן כדאי להכיר את התקלות והבעיות השכיחות ובעזרת המדריך שהכנו עבורכם תדעו מה צריך לעשות כדי לפתור אותן.

הפעלת הג'קוזי גורמת לקצר חשמלי

קצר חשמלי נחשב לאחת הבעיות הנפוצות ביותר בתפעול הג'קוזי הביתי. במקרה ואתם נתקלים בבעיה זו כנראה שיש בעיה בגוף החימום של המערכת או שהקצר נגרם עקב נזילת מים במערכת. הבעיה עלולה להיגרם גם בגלל עומס יתר על תשתית החשמל הביתית, לפעמי הקצר נגרם בגלל תקלה מסוימת במנוע. עליכם להזמין טכנאי מוסמך ומיומן כדי לאבחן את הבעיה ולהציע לכם פתרון מתאים, במקרה הבעייתי ביותר עליו להחליף גוף חימום או לתקן את המנוע.

הג'קוזי מסרב לפעול

אם הג'קוזי אינו פועל ולא מגיב ללחצן ההפעלה, כדאי לבדוק האם הלחצן תקוע והאם מגיע חשמל למערכת. כדאי לבדוק את ארון החשמל לפני שמזמינים טכנאי מהחברה כדי לא לשלם את עלות הביקור לחינם. אם בדקתם את ארון החשמל ואת לחצן ההפעלה והג'קוזי עדיין לא עובד יש לאבחן במקצועיות את הבעיה כדי להציע פתרון הולם. יתכן ומקור הבעיה בלחצן תקול, בבעיה חשמלית במנוע או בבעיה אחרת. טכנאי מיומן יאתר את התקלה במהירות ויפתור את הבעיה במקום.

לחץ מים נמוך

לחץ מים נמוך עלול להיווצר עקב סתימות בג'טים או בצנרת של הג'קוזי, לרוב בגלל אבנית ולכלוך במערכת. אם לחץ המים נמוך יתכן ויש בעיה במנוע, זו בעיה מורכבת יותר המחייבת פירוק של המערכת ובהתאם לצורך תיקון יסודי, שיפוץ מנוע או החלפת המנוע הישן. בנוסף, כדאי לכם לבדוק האם לחץ המים נמוך בכל הברזים בבית או רק בג'קוזי.

מומלץ לנקות את הפילטרים ולהתקין סנן אבנית כדי להפחית ככל האפשר תקלות מסוג זה.

מים מלוכלכים וריח לא נעים

אם המים היוצאים מהג'טים מלוכלכים ומלווים בריח לא נעים יש לבצע שטיפה יסודית עם חומרי חיטוי בהתאם להוראות היצרן.

המים לא חמים

בעיה שכיחה יחסית הנובעת מתקלה במנוע ובגופי החימום של המערכת. יש להזמין טכנאי כדי לאבחן את התקלה ולפתור אותה במיומנות.

רעש עמום מהמנוע

כאשר אתם שומעים רעש עמום ושונה מהרגיל מכיוון המנוע חשוב להפסיק מיד את פעולת המערכת. ברוב המקרים הרעש נגרם בגלל תקלה וגם תוכלו להבחין כי הג'קוזי אינו פועל כראוי. יש להזמין טכנאי ג'קוזי מהחברה, במיוחד אם המערכת עדיין תחת אחריות.