עוד מהבלוג

בניית תעלת גלישה בבריכה

בניית תעלת גלישה לבריכה

מתכננים לבנות בריכת שחייה ביתית הכוללת תעלות גלישה ייחודיות? מה זה בדיוק תעלות גלישה לבריכת שחייה? מה התפקיד של תעלות הגלישה ואיך צריך לתכנן אותן נכון כדי להבטיח פעילות תקינה של מערכת הסינון של מי הבריכה? מאילו חומרי גלם מייצרים ובונים את תעלות הגלישה לבריכות השחייה השונות? פנינו למומחים והכנו עבורכם מדריך לבניית תעלות גלישה לבריכת גלישה.

מהי תעלת גלישה לבריכת שחייה ומדוע היא חשובה?

בכל פרויקט לתכנון ולבניית בריכה ביתית פרטית יש לתכנן מערכת אינסטלציה מקצועית, איכותית ויעילה. למערכת האינסטלציה של הבריכה יש תפקיד קריטי להנעת והובלת המים מהבריכה עצמה אל מערכות הסינון והטיפול במים, ולאחר סינון המים הם מוחזרים לבריכת השחייה. כאשר מערכת האינסטלציה פועלת היטב המים המסוננים נקיים ובטוחים לרחצה. בתהליך הובלת וסינון המים, הם עוברים דרך תעלות הגלישה שמקיפות את הבריכה בחלקה העליון.

תעלות הגלישה מסביב לבריכת השחייה נועדו לצורך ניקוז המים ולהעברתם אל מיכל איזון, וכך בעצם שומרים על גובה אחיד של פני המים. תעלות גלישה מבטיחות מפלס מים אחיד וקבוע בגובה אפס, ודרכן מסננים את המים ומסירים מהם לכלוך שצף עליהם. תעלות הגלישה מסביב לבריכה מעניקות גם מראה נקי ויוקרתי יותר, יש אפשרות לתכנן תעלה גלישה נסתרת וסמויה באמצעות חיפוי ייעודי. חשוב לדעת כי החוק בישראל מחייב בניית תעלות גלישה לבריכות שחייה ציבוריות, וגם בבריכות הביתית מקובל לבנות אותן, בדרך כלל בעיצוב מקורי ואלגנטי.

כדאי לדעת כי תעלות הגלישה מסביב לבריכה מאפשרות גובה מים אפס, כלומר ממלאים מים עד קצה הבריכה. כאשר נכנסים לבריכה מלאה, המים הניתזים החוצה נאספים באמצעות תעלות הגלישה, הם עוברים סינון משומנים ולכלוכים, וכך זוכים למים צלולים ונקיים יותר בזמן הרחצה.

כיצד יש לבנות תעלת גלישה לבריכת השחייה?

חברה מקצועית ואמינה לתכנון, ייצור והתקנת בריכה עם תעלת גלישה מתכננת מערכת אינסטלציה בהתאם לגודל וכמות המים של הבריכה אותה מקימים בבית הלקוח. מערכת האינסטלציה של בריכת שחייה ביתית כוללת גם מערכת סינון, וחלק ממערכת הסינון והובלת המים הן תעלות הגלישה שמסביב לבריכה. לכן, יש לתכנן נכון ובצורה בטיחותית את תעלות הגלישה שמסביב לבריכה, התעלות צריכות להיות בגודל הנכון והמתאים למאפייני הבריכה, יש לכסות אותן כדי למנוע מצבים שבהם ילדים נלכדים במשאבת המים, וניתן לעצב את התעלות כדי להבטיח מראה יוקרתי וייחודי.

חשוב לדעת כי בבריכת שחייה שיש בה תעלות גלישה, צריך להתקין גם מיכל לאיזון המים. את מיכל האיזון ממקמים בדרך כלל בחדר המכונות והוא אחראי על מפלס מים אחיד וקבוע. כמו כן, ניתן לתכנן תעלות גלישה רחבות או צרות, גלויות או נסתרות, בהתאם לגודל הבריכה, צורתה וכמות המים.

מהם חומרי הגלם המומלצים ביותר לבניית תעלת גלישה לבריכה?

ניתן לתכנן ולהתקין תעלות גלישה לבריכת השחייה מחומרים שונים. תעלות גלישה מפלסטיק הן הזולות והפשוטות ביותר, אך המומחים ממליצים על תעלות גלישה המיוצרות באמצעות פרופיל פלדה, למשל תעלות מנירוסטה המבטיחות עמידות גבוהה לאורך שנים ותחזוקה קלה ונוחה יותר.

כיצד יש לשמר את התעלה ולנקות אותה על מנת שלא תצבור לכלוך ותיסתם?

תעלות הגלישה מנקזות שומן ולכלוך שצפים על פני המים, לכן חשוב לנקות אותן באופן קבוע, במיוחד בתקופות שבהן משתמשים הרבה בבריכה הפרטית. מומלץ לנקות באופן שוטף את פתחי הניקוז של התעלות ולהסיר את הלכלוך שהצטבר. במסגרת התחזוקה השוטפת בחדר המכונות יש לטפל נכון גם במיכל האיזון, ולבצע תחזוקה עמוקה יותר לניקוי תעלות הגלישה.