עוד מהבלוג

משאבה טבולה לבריכה

משאבה טבולה היא למעשה מכשיר ייעודי שמטרתו לשאוב נוזלים או שפכים, המשאבה מתאימה למגוון רחב של יישומים, ומעבר לפינוי שפכים ושאיבת הצפות ובורות ביוב, היא משמשת לריקון מים בבריכות שחייה ביתיות או ציבוריות. בנוסף, המשאבה הטבולה מסייעת בסינון המים מאחר והיא מעבירה את מי הבריכה למערכת טיהור המים.

כדאי לדעת כי נהוג להתקין את המשאבות הטבולות במקומות בהם מנקזים את צנרת המים ובאזורים המכילים מים. המשאבה טבולה בתוך מאגר המים באופן קבוע ויש לה שני תפקידים עיקריים:

  • שאיבת נוזלים ושפכים מבורות ספיגה – במקומות בהם אין תשתית ביוב או פתרון לניקוז יעיל של המים או השפכים מבצעים חפירה ויוצרים בור ספיגה שתפקידו לנקז את הפסולת והמים בצורה יעילה ולמנוע הצפות. בכל בור ספיגה יש מגבלה של כמות המים והפסולת, לכן חשוב להתקין משאבה טבולה שתפקידה להיכנס לפעולה באופן אוטומטי כאשר מפלס המים בבור הספיגה מגיע לגובה מסוים. המשאבה הטבולה אחראית על שאיבת המים והפסולת והעברתם לקווי הביוב הראשיים.
  • שאיבת מי בריכות שחייה – משאבה טבולה לבריכת שחייה היא בגדר חובה, המשאבה משמשת לשאיבת המים הנמצאים בבריכה ולהעברתם לטיהור. מאחר ובבריכות שחייה מערכת המים סגורה, חשוב להקפיד על טיהור המים כל הזמן, והמשאבה הטבולה אחראית על העברת המים למערכת הסינון והטיהור.

איזה סוג של משאבה טבולה מתאים לבריכות שחייה?

יש סוגים שונים של משאבות טבולות, יש דגמים המיועדים לבורות ספיגה ולשאיבת הצפות, שפכים ומים מלוכלכים. משאבה טבולה לבריכת שחייה מיועדת לריקון מים נקיים ולהעברת הנוזלים לטיהור. את המשאבה הטבולה בבריכה מניחים לרוב על קרקעית הבריכה, והמכשיר מוציא את המים מהבריכה ומעביר אותם לטיהור או אם מרוקנים לגמרי את הבריכה ניתן להעביר את המים לקו הביוב הראשי.

בשוק ניתן למצוא משאבות טבולות מסוגים שונים, הסוגים נבדלים זה מזה בייעוד ובמאפיינים שלהם. יש שלושה סוגים עיקריים של משאבות טבולות:

  • משאבה לבורות ספיגה המיועדת למנוע הצפות ולנקז את הפסולת והמים האפורים לקו הביוב הראשי. כאשר המים מגיעים לגובה מסוים בבור הספיגה המשאבה מתחילה לעבודה והיא מעבירה את המים והלכלוך שהצטברו בבור הספיגה לביוב הראשי.
  • משאבה לבריכת שחייה מהווה מכשיר חיוני מאחר והיא מאפשרת להוסיף מים נקיים לבריכה ובנוסף היא דואגת להעברת המים לטיהור כדי להבטיח מים נקיים ואיכותיים ולמנוע זיהומים ותחלואה בקרב האנשים המשתמשים בבריכה.
  • במרתפים וחניונים תת קרקעיים עלולים לסבול מהצפה עקב חדירת מי גשמים, מי תהום או בגלל תכנון לקוי, ניקוזים חסומים או נזילות. המשאבה הטבולה נכנסת לפעולה ותפקידה לנקז את הפסולת והמים שהצטברו בחלל התת קרקעי כדי למנוע נזק לתשתיות ולרכוש.

כיצד לבחור נכון משאבה טבולה לבריכה?

יש סוגים שונים של משאבה טבולה לבריכות שחייה קבועות, יש גם דגמים ייעודיים המתאימים לבריכות מתנפחות. כדי לבחור משאבה לבריכה ביתית יש להתייחס לפרמטרים כמו גודל המכשיר, הספק שאיבה לשעה, עומק מקסימלי לשימוש, עמידות במים, תקנים מחייבים, אורך הצינור ואפשרות לחיבור המשאבה לחור הריקון של בריכות ביתיות קבועות כמו בריכה מבטון, מפיברגלס או בריכה מתועשת. את הדגמים הפשוטים מניחים על קרקעית הבריכה, לכן יש להתייחס למגבלת העומק במפרט הטכני של המכשיר. הדגמים המתקדמים יותר של משאבות טבולות לבריכות שחייה מחייבים חיבור למערכת הטיהור, כולל חיבור קבוע לחור ריקון המים.

חשוב לוודא מראש כי מזמינים משאבה טבולה לבריכה המיועדת לריקון מים בבריכות שחייה ביתיות, המשאבה חייבת להתאים לגודל הבריכה מבחינת כמות ועומק המים והספק השאיבה, לכן כדאי לפנות לחברה מקצועית ואמינה ולקבל ייעוץ מקצועי לבחירה המשאבה המתאימה ביותר לבריכה הפרטית.