עוד מהבלוג

משאבה טבולה לבריכה

משאבה טבולה היא למעשה מכשיר ייעודי שמטרתו לשאוב נוזלים או שפכים, המשאבה מתאימה למגוון רחב של יישומים, ומעבר לפינוי שפכים…
המשך לפוסט

התקנת רצפה צפה בבריכת שחייה

ישראלים רבים חולמים על בית עם בריכה פרטית בגינה, ומזג האוויר בארץ מאפשר להשתמש בבריכה רוב ימות השנה. בשנים האחרונות החל טרנד חדש בתחום התכנון והקמת בריכות השחייה הפרטיות והביתיות, הטרנד הפופולרי הוא בניית רצפה צפה בבריכה, למעשה זו פיתוח טכנולוגי חדשני ומתוחכם המאפשר לשנות את גובה רצפה הבריכה באמצעות לחיצה פשוטה על כפתור.

באמצעות המנגנון ההידראולי של הרצפה הצפה אפשר לשנות את גובה רצפת הבריכה בלחיצת כפתור פשוטה, וניתן להגביה את הרצפה עד לגובה פני השטח כדי לאפשר לדיירים לדרוך ואפילו לרקוד ולשחק על הרצפה הנמצאת בגובה העליון, ללא כל חשש, וכך מונעים גם מילדים להיכנס למים ללא השגחה של מבוגר. כמו כן, ניתן להעלות את מפלס הרצפה וליצור מעין בריכה רדודה עם מים בגובה נמוך וכך הופכים את הבריכה לבריכה המתאימה לקטנטנים.

מהי רצפה צפה?

רצפה צפה הפכה בשנים האחרונות לטרנד פופולרי ומבוקש בקרב בעלי הבריכות הביתיות, המנגנון מבטיח שימוש בטיחותי ונוח יותר, וכך נהנים גם מבריכה יוקרתית וניתן לנצל טוב יותר את שטח הגינה. למעשה, הרצפה הצפה מבוססת על מערכת הידראולית המתרוממת מעלה בלחיצת כפתור, זהו פתרון טכנולוגי מתוחכם וחכם המהווה מעין כיסוי לבריכת שחייה ביתית, וכאשר מעלים את הרצפה לגובה המקסימלי, למעשה מקבלים כיסוי מושלם לבריכה והפתרון מהווה גם אמצעי בטיחות יעיל מאחר והילדים אינם יכולים להיכנס לבריכה הביתית לבד וללא השגחה.

לרצפה הצפה יש יתרונות רבים כגון:

  • הגנה מושלמת על הילדים, הרצפה הצפה מונעת מקרי טביעה ואינה מאפשרת לילדים להיכנס למים ללא השגחת מבוגר.
  • ניתן לנצל את החצר באופן מושלם, למשל ארגון פינת ישיבה על הרצפה הנמצאת במצב עליון כאשר לא משתמשים בבריכה.
  • עיצוב יוקרתי ומלוטש.
  • שמירה על איכות וניקיון המים ומניעת תופעת האיוד.

כיצד מתקינים רצפה צפה בבריכת שחייה קיימת או חדשה?

ניתן להתקין רצפה צפה בבריכה קיימת או לתכנן בריכת שחיה חדשה עם מנגנון הידראולי מתקדם ובטיחותי. אם מתקינים את הרצפה הצפה בבריכה קיימת יש לוודא כי הדבר אפשרי, במיוחד אם יש לכם בבית בריכה עם שיפועים. באופן כללי, אפשר לתכנן רצפה צפה לחלק גדול מהבריכות הקיימות בבתים, זו עבודה מורכבת המחייבת ידע, ניסיון, תכנון מקצועי וציוד מתאים.

קל יותר לתכנן בריכה חדשה עם מנגנון הידראולי לרצפה צפה, ניתן לתכנן בריכה עם שיפועים או בריכה ישרה, ואפשר לתכנן את הרצפה הצפה מחומרים שונים כמו פלדה בלתי מחלידה (פלב"מ) עם חיפוי איכותי ועמיד מפלדה, מעץ, מזכוכית חזקה ועמידה, מאריחי אבן טבעית או סינטטית, מקרמיקה ועוד.

המערכת של רצפה צפה לבריכת שחייה מבוסס על בוכנות הידראוליות, הבוכנות חזקות ועמידות לאורך זמן לכן הפתרון מבטיח שימוש נוח ובטיחותי, עם מינימום תחזוקה, לאורך שנים. יחד עם זאת, עדיף להשקיע בבוכנות הידראוליות מבוססות מים ולא בוכנות מבוססות שמן, מאחר והבוכנה הפשוטה עלולה לגרום לחלחול השמן למי הבריכה ולנזקים למערכת.

מי מציע תכנון והתקנת רצפה צפה לבריכה הביתית?

מומלץ להזמין רצפה צפה רק מחברה מקצועית המתמחה בתכנון והקמת בריכת שחייה ביתית, יש אפשרות להזמין את המערכת ההידראולית גם מחברות המציעות פתרונות הנדסיים המותאמים לבתים פרטיים, ובעיקר לבריכות שחייה.

את המערכת ההידראולית של רצפה צפה חייב לתכנן רק מהנדס מכונות מקצועי, מנוסה ומוסמך, התכנון כולל סיוע מאנשי מקצוע נוספים, ביניהם גם מעצבים מיומנים, והתכנון והביצוע, לרבות ההתקנה בבית הלקוח, מבוצע תחת השגחה קפדנית של מהנדסים, הנדסאים ומנהלים מנוסים בתחום הבריכות.