עוד מהבלוג

בריכה עילית

בריכה עילית

בריכה עילית בית עם בריכה עילית הפך לאחד החלומות הנפוצים ביותר, עם הפתרונות כיום כל אחד ואחת יכולים להקים בריכה…
המשך לפוסט

בריכת אינסוף – בריכת אינפיניטי

בריכת אינסוף אינפיניטי

דמיינו את עצמכם שוכבים ליד בריכה, המים הצלולים משתרעים בצורה חלקה אל האופק ומתמזגים עם השמים. המראה הכובש הזה הוא בדיוק מה שמגדיר את סגנון בריכות האינפיניטי המכונות פעמים רבות גם בריכות אינסוף בשל הקצה הנעלם שלהן. מדובר על פלא אדריכלי והברקה שכבשה את העולם, בהתחלה בתוך בתי מלון בעיקר, כאלה המשקיפים על נופים ייחודיים, אך כיום מדובר על טרנד שחודר גם לבתים הפרטיים והופך חצרות למקומות קסומים לא פחות. בכתבה זו נצלול לעולם בריכות האינסוף, נבדוק את מקורותיהן, מנגנוניהן, היתרונות שלהן והאפשרות לשילוב מערכות חימום כדי להעלות את חווית הבריכה גם בחודשים הקרירים.

מהי בריכת אינסוף (אינפיניטי) ומהיכן נכנסה לחיינו?

בריכות אינסוף נפרדות מבריכות שחייה לבית קונבנציונליות ומבריכות פיברגלס, בשל המשיכה החזותית הייחודית שלהן. הן נועדו ליצור אשליה של מים הנמשכים כביכול עד אינסוף לתוך הסביבה, ויוצרים שילוב הרמוני בין הבריכה לסביבתה. אפקט זה מושג על ידי שימוש בעיצוב אדריכלי ייחודי הכולל קצה אחד או יותר שנראים כמו הם נעלמים באוויר.

המאפיין העיקרי המבדיל בריכת אינסוף ממקבילותיה המסורתיות הוא מערכת ההצפה. בשונה מבריכות סטנדרטיות בהן מים מוכלים בגבולות קירות הבריכה, בריכות אינסוף כוללות מאגר או אגן האוספים מים העולים על גדותיהם משפת הבריכה. לאחר מכן מים אלו ממוחזרים ונשאבים חזרה לבריכה הראשית, ויוצרים זרימה מתמשכת.

היתרונות של בריכות ביתיות בסגנון אינסוף הם רבים. ראשית, המשיכה האסתטית שלהם היא ללא תחרות. אשליה של חוסר גבולות מוסיפה אלמנט של יוקרה ותחכום לכל תפאורה. שנית, הם מציעים נוף ללא הפרעה, מה שהופך אותם אידיאליים עבור נכסים עם נופים טבעיים עוצרי נשימה, כמו בתים על צלע גבעה או וילות מול האוקיינוס. לבסוף, הצליל המרגיע של מים זורמים כשהם נשפכים על הקצה יוצר אווירה שלווה ומושלמת.

איך פועל מנגנון ה"אינסוף"?

הקסם של בריכת אינסוף טמון במערכת הגלישה שלה שהונדסה בקפידה. מנגנון זה כולל רשת של תעלות ומשאבות נסתרות הפועלות יחד על מנת לשמור על מפלס המים בגובה המדויק של שפת הבריכה. ככה זה עובד: לבריכות אינסוף יש תעלה היקפית נסתר מתחת לשפת הבריכה. תעלות אלה אוספות את המים העולים על גדותיהם ומכוונים אותם לאגן התפיסה. אגן התפיסה, הממוקם לרוב מתחת למפלס הראשי של הבריכה, אוגר את עודפי המים העולים על גדותיהם מהבריכה. הוא פועל כמאגר, ומונע מהמים לשפוך על האזור שמסביב.

משאבות עוצמתיות מחזירות כל הזמן את המים מאגן התפיסה בחזרה לבריכה הראשית. מחזור זה יוצר אשליה של זרם בלתי פוסק של מים.
בריכות אינסוף הן לא רק יצירת מופת ויזואלית אלא גם פונקציונלית. הן מתאימות למי שמעריך את יופי הנופים ואת האפקט המרגיע של המים הזורמים. בריכות אלו פופולריות במיוחד עבור נכסים הניצבים על גבעות או משקיפות על נופים ציוריים, שכן הן משתלבות בצורה חלקה עם הסביבה, מה שגורם למראה בריכה שמתמזגת עם האופק.

האם ניתן לשלב מנגנון חימום בבריכת אינפיניטי כזו?

אפשר בהחלט לשלב מנגנון חימום בבריכת אינסוף (אינפיניטי), ולשפר את השימושיות שלה לאורך כל השנה. חימום בריכת אינסוף מבטיח שתוכלו להנות מהחוויה היוקרתית ללא קשר למזג האוויר. ניתן לעשות זאת בשימוש בפאנלים סולאריים, באמצעות משאבות חום, מחממי גז ועוד.

בריכת אינפיניטי

שאלות נפוצות על בריכת אינסוף

היכן אפשר להתקין בריכת אינפיניטי?

ניתן להתקין בריכת אינפיניטי כמעט בכל מקום – בחצר, גינה, מרפסת ואפילו בתוך הבית.

האם בריכת אינפיניטי דורשת תחזוקה מיוחדת?

כן. יש לנקות את הבריכה ולטפל באיכות המים באופן סדיר כמו בכל בריכת שחייה רגילה.

כמה זמן לוקח להקים בריכת אינפיניטי?

תהליך ההקמה מהיר יחסית ואורך בין שבוע לחודש ימים בהתאם לגודל הבריכה.