עוד מהבלוג

משאבה טבולה לבריכה

משאבה טבולה היא למעשה מכשיר ייעודי שמטרתו לשאוב נוזלים או שפכים, המשאבה מתאימה למגוון רחב של יישומים, ומעבר לפינוי שפכים…
המשך לפוסט

בצל הקורונה – כך תשמרו על היגיינה בבריכה

בצל משבר הקורונה חשוב להקפיד על היגיינה בהתאם להנחיות משרד הבריאות והגורמים המוסמכים, לרבות שטיפת ידיים, חיטוי משטחים וכדומה.

בעלי בריכות ביתיות חייבים לשמור גם על היגיינת הבריכה כדי למנוע הידבקויות ובעיקר כדי לשמור על בריאות וחיי הילדים ושאר בני המשפחה.

באופן כללי, כדאי להימנע מאירוח חברים ומשפחה בתקופת זו, ולבטח שאין לאפשר לכל מי שרוצה להשתמש בבריכה הביתית שלכם מחשש להידבקות בנגיף הקורונה.

חשוב לציין כי נגיף הקורונה החדש שנקרא Covid 19 שייך למשפחת נגיפי הקורונה שמוכרת לחוקרים ולארגוני הבריאות בארץ ובעולם.

וירוס הקורונה גרם בעבר להתפרצות נגיף הסארס ונגיף המארס, ובהיעדר נתונים חדשים ועדכניים יותר לגבי Covid 19 ארגוני הבריאות השונים מבססים את ההמלצות שלהם לגבי שימוש בבריכות שחייה ושמירה על היגיינה בבריכות הביתיות והציבוריות על סמך הנתונים שנאספו ונלמדו לאחר ההתפרצויות הקודמות של נגפי הסארס והמארס שגרמו לתסמונת נשימה חריפה.

ב-12 במרץ 2020 פרסם ארגון ה-CDC (Center for Disease Control) – הרשות הפדרלית האמריקאית לבריאות הציבור, שאין עדויות על כך שנגיף הקורונה גורם להידבקות באמצעות בריכות שחייה.

זו כמובן בשורה משמחת לכל השחיינים המקצועיים והחובבים, וכמובן לבעלי הבריכות הביתיות שיכולים לנצל את המשבר החדש לטובת שכשוך במי הבריכה וכדי לשחות להנאתם ולשמור על כושר גופני.

טיפים לשמירה על היגיינה בבריכה הביתית שלכם

על פי הנתונים העדכניים נגיף הקורונה החדש לא עובר בבריכת שחייה כל עוד מערכות החיטוי וסינון המים פועלות כראוי.

יש להקפיד על תוספת כלור בהתאם להמלצות הרגילות, לכן כדאי לפנות לחברת ספיר בריכות שחייה כדי לקבל הנחיות מפורטות להכלרת המים בהתאם לסוג הבריכה וחומר החיטוי הקיים במערכת הביתית, בדרך כלל ההמלצות הן לפחות 1 מ"ג לליטר מים.

חשוב לבצע בדיקות של מי בריכת השחייה באופן שוטף, אך כעת בצל נגיף הקורונה כדאי להקפיד על בדיקת איכות פיזית וכימית של המים כל יום ובהתאם לצורך אפשר לשלוח דגימה של המים למעבדה מיקרוביאלית לאיתור ולזיהוי חיידקים במים.

בנוסף, כל מי שיש לו בריכת שחייה ביתית חייב לדאוג למערכת איכותית לטיפול במי הבריכה, המערכת כוללת מנגנון לסינון ולחיטוי המים על פי מדדים שונים. יש לדאוג לחיטוי המים באופן רציף באמצעות כלור או חומר חיטוי מאושר אחר, ובהתאם לתקנות המחייבות. בצל משבר הקורונה אפשר להוסיף חומרי חיטוי נוספים מעבר לכלור או ברום, אך יש לוודא כי משתמשים בחומרי חיטוי איכותיים ומפוקחים, עדיף לבחור חומרים שקיבלו אישור ממשרד הבריאות בישראל.

אם אין לכם מערכת סינון וחיטוי מומלץ לפנות עוד היום למומחים של ספיר, יש מגוון חומרים ומערכות במחירים שווים לכל כיס באמצעותם תוכלו לשמור על הבריכה נקייה מנגיפים וחיידקים מסוכנים, ביניהם מכשיר מלח ייעודי. כמו כן כדאי להקפיד על כיסוי לבריכה כדי לשמור על ניקיון המים ולמנוע כניסת מזהמים מהסביבה.