עוד מהבלוג

בריכה עילית

בריכה עילית

בריכה עילית בית עם בריכה עילית הפך לאחד החלומות הנפוצים ביותר, עם הפתרונות כיום כל אחד ואחת יכולים להקים בריכה…
המשך לפוסט

איטום בריכות

האביב הגיע, הקיץ בפתח, ועימם עונת הרחצה. זו העונה שאנחנו מחכים לה כל השנה! בריכות שחייה נפתחות בהמוניהן לאחר חורף קר. אולם עם פתיחת הבריכות נדרשות גם עבודות תחזוק, שיפוצים והכנת הבריכות לפתיחתן המחודשת בעונת הרחצה. לא פעם, נמצאים חריצים, סדקים ואף חורים שיש לתקן ולאטום, ולשם כך דרוש חומר לאיטום בריכה, שהוא איכותי, חזק ואמין, שיחזיק במהלך עונת הרחצה כולה.

מתי נדרש לבצע איטום בריכה?

לפני כל עונת רחצה, יש לבצע בדיקה של בריכת השחייה, מצבה והתאמתה למתרחצים. במידה ונמצאו ליקויים כגון חריצים או חשש לדליפות יש לבצע איטום בעזרת חומר לאיטום בריכה. האיטום מתבצע בחלק הפנימי ולרוב נדרש גם בחלק החיצוני של הבריכה. בבריכות הפועלות לאורך כל השנה ולא רק בחודשים החמים, מומלץ לבצע בדיקה תקופתית לבדיקת צורך בחומר איטום לבריכות שיתקן את הליקויים, אולם גם בדיקה חד שנתית יכולה להספיק.

ביצוע איטום הבריכה

איטום הבריכה נעשה כמובן עם חומר לאיטום בריכה שהוא חומר מיוחד המותאם לסוג המשטח ועמיד בפני נוזלים. חשוב לא להתפשר על איכות החומר לאיטום בריכה, למען האיכות ועמידות תיקון התקלה לאורך זמן. כמו בכל עבודת בנייה, ניתן לבצע את האיטום באופן עצמאי, במיוחד אם מדובר בבריכה ביתית. אולם יד מקצועית חשובה כאן מאוד, בעיקר אם מדובר בבריכה גדולה או בבריכה ציבורית, שכן מדובר באיטום מורכב יותר. ככל שהיד מקצועית יותר, כך גם האיטום עצמו.

איטום בריכת שחייה חדשה עם בנייתה

מזל טוב, התחדשתם בבריכת שחייה. בין אם מדובר בבריכה פרטית או ציבורית, מדובר בהוצאה כספית מחד, אך בחוויה מיוחדת מצד שני. חשוב שהבריכה תהיה שמישה ותקינה ככל האפשר, גם למען המתרחצים וגם למען תחזוקה העתידי. גם בבריכה חדשה יש לבצע איטום, למען תקינותה לאורך זמן ומניעת נזילות. הדבר אף חשוב במיוחד דווקא בהשמשתה וסיום הבנייה. לכן כדאי להשתמש בחומר לאיטום בריכה שהוא חזק, מומלץ ואמין וביד מקצועית שתעשה כך. ההשקעה הראשונית חשובה לאורך זמן, ולכן העלות שווה את התועלת ובלבד שהעבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

אופי איטום בריכת השחייה

על מנת לבצע איטום בריכות שחיה מקצועי ומוצלח, אספנו עבורכם מספר הנחיות ועצות כיצד לבצע את האיטום בצורה יעילה.

חומרי איטום המיועדים לבריכה יש למרוח בסגנון שתי וערב, כאשר שכבה אחת נמרחת לאורך והשכבה הבאה מעליה תמרח לאורך. כך כדאי לבצע במשך מספר שכבות, לפחות שתיים במספר. את השכבות עצמן יש למרוח על גבי הטיח המיישר לאחר שהוא מתייבש.

בכל שכבה שבה יש שימוש בחומר איטום כדאי לנסות ולמרוח בצבעים שונים (למשל שכבה אפורה על גבי שכבה לבנה), כדי לוודא מריחה נכונה ואוטמת, ללא חריצים.

כמות החומר שאמורה להספיק לשתי שכבות של חומר איטום לבריכה, לרוב כשלושה קילוגרם.

הנחיות נוספות ומדויקות לגבי בריכת השחיה שלכם, כדאי לחפש לפי תו התקן או בייעוץ מקצועי של מהנדסי הבניה.

ביצוע בקרה לאיטום בריכה

לאחר מריחת שכבות של חומר איטום לבריכה יש להמתין ולתת לחומר להתייבש. לאחר מספר ימים (ההמלצה לרוב הינה לאחר שבוע), יש לבדוק את האטימות למים ולוודא כי אין דליפות וכי חומר לאיטום בריכה נמרח כראוי. את הבדיקה יש לבצע על ידי מילוי הבריכה כולה במים. במידה ונמצאו פגמים באיטום, יש לבצע מחדש את התהליך ולבצע בדיקה נוספת לאחר כשבוע. ניתן לאטום את החריצים באופן מקומי, או להתקין שכבות נוספות של חומר על גבי אלו הקיימות זה מכבר.