תקנות לבניית בריכה פרטית


03-9349399

טלפון:

03-721-7234
שם מלא


טלפון


דואר אלקטרוני


עיר


תוכן הפנייה 

בריכת שחייה פרטית נחשבת לחלום משותף להרבה ישראלים, אך עד לפני מספר שנים רק בני האלפיון העליון היו מסוגלים לרכוש בריכות ביתיות. כיום, מחירי הבריכות הפרטיות ירדו באופן משמעותי, יש מגוון רחב של דגמים וגדלים של בריכות שחייה ביתיות, וטכנולוגיות ייצור חדשות הובילו לירידת מחירים. 


סוגי בריכות שחייה המחייבות היתר בנייה מהרשות המקומית

 

כיום יש סוגים שונים של בריכות שחייה המתאימות לשימוש ביתי, רוב הדגמים מחייבים קבלת היתר בנייה מהרשות המוניציפלית. ישנם סוגים של בריכות ביתיות שאין צורך לקבל היתר בנייה עבורן, למשל דגמים מסוימים של בריכות שחייה מתנפחות ובריכות עם שלד מתכת, אך להקמת בריכה ביתית מבטון יצוק, מפיברגלס או להקמת בריכה תעשייתית, יש לקבל היתר מוועדת התכנון והבנייה ברשות המוניציפלית, במיוחד אם מתכננים להטמין את הבריכה בתוך הקרקע. 

על פי התקנות לבניית בריכה פרטית כדי לקבל היתר לבניית הבריכה יש לעמוד בדרישות ובתנאים של ועדת התכנון והבנייה ברשות המקומית אליה משתייכים. באופן כללי התקנות כוללות הנחיות מפורשות וברורות לתכנון ולבניית בריכות שחייה פרטיות, כגון:

גודל מינימום של המגרש הפרטי יהיה לפחות 500 מ"ר, אך במקרים מסוימים ניתן לקבל היתר לבניית בריכת  שחייה ביתית גם בשטח קטן יותר.

המרחק מגבולות המגרש לבריכה לפחות 2 מ'.

המרחק מבית המגורים לבריכה יהיה לפחות 3 מ'.

שטח הבריכה יהיה עד 12% משטח המגרש הפנוי.

נפח הבריכה עד 150 מ"ק.

עומק מקסימלי של הבריכה עד 180 ס"מ, במקרים מסוימים ניתן לקבל היתר לבניית בריכה בעומק עד 220 ס"מ.

גידור מסביב לבריכה למניעת כניסת ילדים, בגובה של לפחות 110 ס"מ, כולל שער עם מנגנון נעילה המונע כניסת ילדים ללא השגחה.      

סימון עומק 120 ס"מ בקו רציף אדום.

שימוש בחומרים מונעי החלקה באתר הבריכה הפרטית.

סידורי בטיחות בהתאם לסוג ומאפייני הבריכה, למשל ידיות אחיזה, סולם, מדרגות בחלק הרדוד וכיוצא בזה.

חוות דעת מקצועית בנושא אקוסטיקה ופירוט אמצעים להפחתת רעש בהתאם לצורך.

כמו כן, יש הנחיות ברורות לגבי בניית חדר מכונות, תאורה בבריכה ומסביב לה, מניעת גישה לזרים ולאנשים לא מורשים ועוד.

בדרך כלל אין צורך להגיש בקשה להיתר בנייה עבור בריכה עילית המונחת על הקרקע, חוקי העזר העירוניים קובעים שבריכת שחייה פרטית הבנויה בתוך הקרקע (עד לעומק של 180 ס"מ) נחשבת למבנה קבוע, לכן יש לצרף לבקשה תוכנית בנייה מפורטת ומסודרת. כמו כן, חשוב לדעת כי ישנן הנחיות מיוחדות לבניית בריכה טיפולית, לכן חשוב לברר את הנושא מראש ולפעול בהתאם להנחיות המפורשות. 

מעבר לדרישת לקבל היתר בנייה חשוב לציין כי בריכות מתועשות, מבטון יצוק או מפיברגלס, יחויבו בהיטל השבחה ובתשלום ארנונה, וחשוב לשים לב לכך כאשר מחליטים לבנות בריכה פרטית בבית.


מומחים לבריכות פרטיות 

בעזרת המומחים של חברת ספיר המתמחה בפרויקטים של בניית בריכות שחייה ומערכות ספא תוכלו לתכנן את הבריכה עליה חלמתם הרבה זמן, ולקבל היתר בנייה מהרשות המקומית לאחר הכנת תיק הכולל תוכניות בנייה, חוות דעת אקוסטית ומסמכים נוספים. 
שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון

עיר

תוכן הפנייהראו את הבריכה שלנו בתוכנית הריאליטי " האח הגדול "


רחוב נחשון 5, פתח תקוה   
03-9349399
פקס: 039041011 | צור קשר | בריכות שחיה ביתיות | כיסוי לבריכה