גקוזי ביתי - יתרונות רפואיים


03-9349399

טלפון:

03-721-7234
שם מלא


טלפון


דואר אלקטרוני


עיר


תוכן הפנייה


גקוזי ביתי - יתרונות רפואיים

 

אין שום דבר חדש ביכולות הריפוי של מים חמים. עוד בשנת 2000 לפני הספירה, המצרים נהגו לערוך אמבטיות מים חמים להפגת כאבים ולהרגעת הנפש באמצעות הכנסת אבנים רותחות לתוך המים. ביוון העתיקה מבנים מיוחדים נבנו מסביב למעיינות מים חמים, כגון בתי חולים ומקומות מפגש. אפילו אבי הרפואה בעצמו, היפוקרטס, תיאר את הרחצה במים חמים כטיפול למצבים שונים, מצהבת ועד רימטיזם. למעשה, המילה ספא מגיעה מהמונח הלטיני – Sanus per aquam – בריאות דרך מים – כאשר לוחמים רומאיים השתמשו כדבר שבשגרה במעיינות חמים להתאוששות  מהפצעים הפיזיים והנפשיים שלהם...

 

היום, מחקרים רפואיים מאשרים את האמונה רבת השנים, לפיה, רחצה במים חמים תורמת לבריאות הגוף והנפש, במיוחד במים בטמפרטורות הנעות סביב 37-40 מעלות. בין להפגת כאבי שרירים או להרגעת הנפש, המדע ממליץ על אמבטיות חמות כדרך בטוחה ויעילה לשמירה ושיפור הבריאות.

מערכות ג'קוזי ביתי או ג'קוזי לגינה, מאפשרים לכם ליהנות מיתרונות רפואיים מובהקים לצד פינוק והנאה בלתי נגמרים בעת רחצה במים חמים.

 

היתרונות הרפואיים של ג'קוזי ביתי
מניעת הזדקנות - בנוסף לשמירה על איכות חיים טובה יותר, טיפול במים חמים של ג'קוזי ביתי יכול להאריך את משך החיים. מחקר שנערך על ידי פרופ' ג'ואל מ. סטאגר, מומחה לחקר המכניקה והאנטומיה של השרירים מאוניברסיטת אינדיאנה שבארה"ב, שחקר את ההשפעה התראפית של המים במשך 30 שנה, מצביע ששהייה שבועית קבועה בג'קוזי ביתי יכולה להאט את ההזדקנות ב-20% אצל אנשים מסויימים.

 

שיפור השינה – קשה לכם להירדם בלילה? רוצים שינה עמוקה וטובה יותר? המרכז הארצי לחקר השינה בארצות הברית ממליץ לטבול במים חמים באופן קבוע טרם השינה משום שמים חמים מרגיעים את הגוף ועליה בטמפ' הגוף עוזרת להירדם.

 

שחרור מפרקים מודלקים – ג'קוזי ביתי הינו מקום אידיאלי לטיפול בדלקות מפרקים. שהייה במים חמים מעלה את טמפ' הגוף ומרחיבה את כלי הדם דבר הגורם להפחתת כאבים ונפיחות ושפר את יכולת התנועה.

 

הפחתת כאבים – ישנה סיבה טובה מדוע מטפלים פיזיותראפיסטים ומומחים להפגת כאבים משתמשים וממליצים, דרך קבע, על טבילה במים חמים החל מתלונות על כאבים קלים ועד להתאוששות מפציעה חמורה. ג'קוזי ביתי מגביר את זרימת האנדורפינים, חומר המפיג כאבים ומשפר את מצב הרוח. 

 

שחרור שרירים – טבילה בג'קוזי ביתי לאחר אימון או יום מתוח משחררת את השרירים: המשמעות של שיפור זרימת הדם מהישיבה במים חמים הינה שחמצן וחומרים נוספים המגיעים מהר יותר ובצורה יעילה יותר לשריר גורמים לשחרור חומצות החלב הנצברות בשריר בזמן פעילות גופנית. אפקט המסג' בג'קוזי ביתי מאפשרים להימנע מהצורך להשתמש במסג'יסט פרטי ויקר.

 

שיפור בחילוף חומרים והרזיה – מחקר שפורסם לפני מספר שנים ב- New England Journal of Medicine, מציג ממצאים לפיהם, שימוש בג'קוזי ביתי עם מים חמים מדמה פעילות גופנית. משתתפים במחקר שישבו בג'קוזי ביתי 30 דקות ביום, 6 ימים בשבוע, איבדו כמעט 2 קילו בשלושה שבועות מבלי שעשו כל שינוי בהרגלי התזונה שלהם או אימונים. לאחר טבילה בג'קוזי ביתי ישנה ירידה בכמות הגלוקוז בדם ובכמות המוגלובין מסוכרר (A1C). דווח על שיפור בשינה ושיפור התחושה הכללית.

 שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון

עיר

תוכן הפנייהראו את הבריכה שלנו בתוכנית הריאליטי " האח הגדול "


רחוב נחשון 5, פתח תקוה   
03-9349399
פקס: 039041011 | צור קשר | בריכות שחיה ביתיות | כיסוי לבריכה