כיצד לבדוק את איכות המים בג'קוזי ופירוש תוצאות הבדיקה


03-9349399

טלפון:

03-721-7234
שם מלא


טלפון


דואר אלקטרוני


עיר


תוכן הפנייה


כיצד לבדוק את איכות המים בג'קוזי ופירוש תוצאות הבדיקה

 

קיימת חשיבות עליונה לבדיקת איכות המים בג'קוזי ו/או במערכות ספא על בסיס קבוע לפחות אחת לשבוע. במאמר זה נסביר כיצד יש לבצע את הבדיקה, באמצעות ערכות סטיקים לבדיקת איכות המים, ואיך לפרש את התוצאות המתקבלות בבדיקה. המידע שנציג בפניכם רלוונטי למערכות ספא שונות, כולל עבור מערכות ג'קוזי לגינה ולחצר. 

 

לפני שמוסיפים כימיקל כלשהו למים, יש לבצע בדיקה של המצב העכשווי של המים בג'קוזי. יש להוציא סטיק בודד, לטבול אותו במים להוציא מיד ולהמתין כ-10 שניות לקבלת תוצאות על גבי הסטיק. התוצאות מתקבלות על ידי שינוי צבע הריבועים הנמצאים על הסטיק והשוואתם למקרא המצוי, בד"כ, על גבי ערכת הבדיקה.

 

במערכות ספא וג'קוזי יש להתייחס לתוצאות הבאות:

 

ברום (Bromine) - ברום הוא חומר חיטוי לשימוש במערכות ספא וג'קוזי המשמיד בקטריות, אצות, ואורגניזמים אחרים הנמצאים במים. משתמשים בברום ולא בכלור משום שברום מחטא טוב יותר בטמפרטורות גבוהות. כאשר בודקים את רמת הברום במים יש להתייחס לכמות הברום הכוללת (Total Bromine). כמות הברום הכוללת צריכה להיות בין 2 ל-5. יש לבדוק את כמות הברום הכוללת באופן רציף מאחר והיא משתנה באופן תדיר. מצב הסביבה (עלים, גשם, לכלוך) ותדירות השימוש בג'קוזי משפיעים על כמות חומר החיטוי. במערכות הספא ג'קוזי שלנו קיים מחטא טבעי, אוזונטור, השומר על רמת חיטוי מקסימלית תוך שימוש במינימום ברום שנדרש.

 

חומציות (PH) - במערכות ספא וג'קוזי חשוב לשמור על רמת חומציות (PH) הנעה בין 7.2 ל-7.8 וזאת על מנת למנוע הצטברות אבנית, קורוזיה, עכירות המים ועוד... כאשר רמת החומציות נמוכה, המים יכולים ליצור חלודה כל פני הג'קוזי, צריבה בעיניים ובעור, הברום יתנדף מהר יותר ולגרום לתחושת חיספוס על משטח הג'קוזי. כאשר רמת החומציות גבוהה מדי, המים יכולים ליצור אבנית וכתמי מתכות ופגיעה בצבע וגוף הג'קוזי, צריבה בעיניים ובעור ומים עכורים.

 

אלקליניטי (Alkalinity) - כמות אלקליניטי כוללת (Total Alkalinity) היא מידת המתכות המצויות במים. כמות המתכות משפיעות באופן ישיר על רמת החומציות במים. ככל שלא דואגים לכמות האידיאלית של מתכות במים יהיה קשה מאוד לשמור על רמת חומציות מאוזנת. הכמות האידיאלית צריכה לנוע בין 80 ל-120.

 

ניתן לרכוש את כל הכימיקלים הנדרשים לאחזקת ג'קוזי ומערכות ספא אצלינו.

 

חזור לדף הקודםשם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון

עיר

תוכן הפנייהראו את הבריכה שלנו בתוכנית הריאליטי " האח הגדול "


רחוב נחשון 5, פתח תקוה   
03-9349399
פקס: 039041011 | צור קשר | בריכות שחיה ביתיות | כיסוי לבריכה