איך לבחור את סוג הדק הטוב ביותר מסביב לבריכה שלכם


03-9349399

טלפון:

03-721-7234
שם מלא


טלפון


דואר אלקטרוני


עיר


תוכן הפנייה


דק לבריכה יכול לשדרג אותה באופן משמעותי : הדק הוא אסתטי, מוסיף צבע ובעיקר הרבה יותר נוח לדרוך עליו מאשר על הקרקע או הדשא שיכולים להשאיר חתיכות או בוץ על הרגל וללכלך את הברכה. מלבד זאת, הוא מסתיר את הקונסטרוקציה המורכבת של הברכה הממוצעת ומונע את הצורך לחפור מסביב לבריכות גבוהות מכיוון שהוא מוחזק בקלות יחסית מעל הקרקע.

העצים המתאימים לדקים הם אלו שאינם רגישים ללחות או לרטיבות. עצים רגישים עשויים להתעוות ולאבד את צורתם, וגם התחזוקה שלהם תהיה תכופה יותר. בפועל, ניתן לבחור בין עצים רכים יותר כגון האורן ולהעביר אותם תהליך כימי שמחזק את עמידותם. עצים אחרים כגון איפאה או טיק הם עצים קשים מיסודם שאינם נדרשים לעבור תהליך כזה. עץ האיפאה המחורץ מתאים במיוחד לדק לבריכה מכיוון שהוא מונע החלקה. (אם כי יש לדעת שהכריתה שלו ביערות הגשם אינה אקולוגית במיוחד).

מבחינת הברגים שמחברים בין הקורות, הברגים המתאימים לדק הם מן הסתם ברגים מגלווניים שאינם צוברים חלודה. אם סביבת הבריכה קרובה לים או סביבה אחרת עם מים מלוחים כמו בריכות מלח, עדיף להשתמש בברגים מנירוסטה.


חידוש הדק

מעבר לטיפול התקופתי השוטף, מדי כמה שנים יש להעביר את הדק מעץ תהליך של חידוש ולעיתים גם להחליף ברגים (תוספת של כמה לערך 20 ש"ח למ"ר).

ניתן בהחלט לחדש דק בעצמכם, אך לשם זאת תצטרכו לקנות או לשכור מכונת שיוף. חידוש שכזה יכול לחסוך לכם אלפי שקלים, בהתאם לשטח הדק.


מה בנוגע לדק סינטטי?

מלבד דק הקלאסי מעץ סינטטי, לאחרונה גם הדק הסינטטי נכנס לתמונה: הדק הסינטטי דורש מעט מאוד תחזוקה, הוא פחות שביר, ואם הוא מאיכות טובה, הוא יכול לשמור על מראה דומה מאוד לדק אמיתי מעץ במשך שנים. בכל אופן, יש לציין שדק סינטטי מכיל אף הוא עץ, אך אלו לא קורות עץ, אלא שבבי עץ שנדחסים ומודבקים לזה לזה עם דבק.

הבדל נוסף הוא שהחריצים בדק הסינטטי אינם תוצר של הברגה, אלא של צירוף חלקי הדק זה לזה בתהליך הדומה לחיבור של חלקי פאזל.

למרות שדק סינטטי אינו דורש תחזוקה, הוא בהחלט צובר יותר שריטות ומכות דווקא מכיוון שלא ניתן לחדש אותו, לכן עדיף לא להניח עליו רהיטים כבדים, אלא אם כן משתמשים באמצעים שמגנים עליו מפניהם (לדוגמה, כיסוי לפינות מגומי). כמו כן, הוא מעט פחות נעים למגע ולמעשה מתחמם יותר בקיץ.

מבחינת המחיר, ההבדל בין העלות של דק סינטטי לבין דק מעץ תלויה בעיקר בסוג העץ ובאיכותו של הדק הסינטטי. אם לוקחים כדוגמה דק סינטטי איכותי אמריקאי או אירופאי, הרי שברוב המקרים הוא יהיה זול יותר מהתקנה של דק מטיק או איפאה (שהוא היקר ביותר), אך יקר באופן משמעותי מההתקנה של דק אורן, שהוא הזול ביותר.
שם מלא

דואר אלקטרוני

טלפון

עיר

תוכן הפנייהראו את הבריכה שלנו בתוכנית הריאליטי " האח הגדול "


רחוב נחשון 5, פתח תקוה   
03-9349399
פקס: 039041011 | צור קשר | בריכות שחיה ביתיות | כיסוי לבריכה